На місці шкільного майданчика в центрі Києва зведуть готель

  Новий будівельний скандал у центрі міста. На місці шкільного майданчика на вулиці Лютеранській планують звести 15-ти поверховий готель до Євро. Земельну ділянку під це кілька років тому продала Київрада. Мешканці шоковані новим недосяжним сусідом.

  Ось за цим парканом ще кілька років тому був шкільний майданчик. Утім, у 2006-му Київрада вирішила продати земельну ділянку за понад 12 мільйонів гривень. Побудувати тут мають готель. Утім, якщо будівництво таки розпочнуть, учнів у 86-тій гімназії може поменшати. Батьки просто позабирають дітей звідси.

  Наталя Нестеренко, мама учениці гімназії: "На самом деле, нет ни погулять где, ни выйти, ни спортивной площадки, то есть не очень. И очень бы не хотелось, чтобы этот отель построили рядом со школой, потому что мы все прекрасно понимаем, что тогда школа потеряет, наверное, весь смысл здесь учиться. Когда начнется строительство, мой ребенок учиться здесь не будет".

  А от пані Оксана віддала до цієї школи двох синів. Будівництво ще не розпочалося, а жінка вже боїться за їхні життя.

  Оксана Терешенкова, мама учнів гімназії: "У нас на школе с обратной стороны трещина, и как это будет? Школа разломается просто, она ж старая. Я даже не знаю... Страшно за детей".

  Турбуватися батькам не варто, заспокоює директорка школи Тетяна Мельник. І переконує, від потенційного сусідства з готелем школа навіть виграє. У 2007-му, після рішення Київради продати ділянку, вона разом із Печерським районним управлінням освіти уклала договір про співпрацю із забудовником. Він уже укріпив фасад та поставив нові вікна. 

  Тетяна Мельник, директор гімназії "Консул" №86: "Навіть уроки фізкультури ми не завжди проводили на спортивному майданчику, а, ну там, футбол, ігри. Коли нам передадуть гарний спортивний майданчик - сучасний спортивний майданчик з душевими кабінками - я думаю, це буде гарно".

  Найбільше будівництвом готелю занепокоєні мешканці сусідніх будинків.

   Журналіст: "Вам ничего необещали, укреплять там?"

  Тетяна Семенова, мешканка будинку на Круглоуніверситетьскій, 7: "Ничего не обещали, мало того, нас не предупредили об общественных слушаньях. Мы обращались в прокуратуру города Киева, в КМДА обращались и в министерство культуры. Везде, где можно было, мы писали письма и везде у нас отписки". 

  15-ти поверховий готель на Лютеранській планують звести до футбольного Євро. Там також мають облаштувати спортивний майданчик для школярів. Забудовник стверджує, що пропонував укріпити сусідні будинки та зробити там ремонт. Утім, з мешканцями так і не домовилися.

  Олександр Шовколюк, директор ЗАТ "Промінвестгруп-1": "Мы согласны на условия, которые изначально были продиктованы общественностью дома Круглоуниверситетская, 7 и Лютеранская, 12 - это что касается усиления фундаментов. Были конкретные люди, которые представляли эту "громадскість" и, скажем так, за цель свою они не ставили в первую очередь добится результатов для общественности, они первой целью ставили выгоду для себя".

  Достукатися до кабінетів столичних чиновників нам не вдалося. Запити 5 каналу пересилали на районні управління, які прокоментувати будівництво не могли. 

  Ксенія Дворнікова, Олександр Котельников, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Протестувальники обіцяють залишатись на Майдані до останнього
  Наступний матеріал
  КОДА хоче впроваджувати в області теплозберігаючі технології
  Теги: