КОДА хоче впроваджувати в області теплозберігаючі технології

  Як економити - придумали у Київській Облдержадміністрації. Там пропоноють менше грошей витрачати на опалення. Проте не за рахунок зниження температури у приміщеннях, а новими технологіями.

  Перше диво техніки - тепловий насос. Над його створенням компанія-виробник працювала п’ять років. Щоби вітчизняний продукт не поступався закордоним, досвід переймали у спеціалістів з Польщі, Німеччини, Швеції та країн Балтії.

  Віталій Андрющенко, технічний директор компанії-виробника: "В чотири рази економніша чим електрокотел. У два з половиною раза економніша на сьогоднішній день, чим газ".

  Більшою популярністю користуються регулятори тепла. За п’ять років в Україні їх встановили більше тисячі.

  Валерій Розпудько, заступник директора компанії "Кіарм": "Когда температура воздуха на улице достаточно высокая, а температуру теплоносителя мы уменьшить не можем, этот регулятор уменшает расход теплоносителя и, таким образом, происходит экономия тепловых ресурсов".

  У поліклініці міста Вишневе такі регулятори тепла працюють лише два тижні. Проте результатами лікарі уже задоволені.

  Галина Шевчук, заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Вишнівської міської лікарні: "Нам було дуже жарко, коли на вулиці була плюсова температура, а опалення вже включили, а температура була 15 - 17 градусів тепла, зараз нам комфортно. І при наявності регулятора наш лічильник показує менші цифри. Якщо взяти в цифровому показнику. Приблизна сума наша плати за рік біля трьохсот тисяч гривень. То якщо ми сто тисяч гривень з економимо таким чином, то це значні кошти для нашої лікарні".

  У планах Київської облдержадміністрації за рік встановити їх у всій області. Розпочнуть із лікарень, шкіл та дитсадків.

  Представник КМДА: "В слідуючому році, до слідуючого опалювального сезону, ми плануємо встановити такі терморегулятори у всій соціальній сфері Київської області, щоб зменшити витрати з бюджету на третину, і це реальне завдання, і це потребує не таких великих коштів. Найбільш складний монтаж такого терморегулятора коштує максимум 30 тисяч гривень, а ці 30 тисяч гривень окуповуються буквально за два місяці опалювального сезону".

  Проте на цьому зупинятися не збираються. У Київській облдержадміністрації розробили цілу програму. Крім встановлення терморегуляторів, до 2014 року планують перевести всі держустанови області на альтернативні види палива.

  Наталя Гончарова, Дмитро Дємішев, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На місці шкільного майданчика в центрі Києва зведуть готель
  Наступний матеріал
  Медики прогнозують епідемію грипу у грудні
  Теги: