5.ua

На Київщині нічні чергування самооборонівців знизили рівень злочинності в місті

  На спільне патрулювання вийшли активісти “Самооборони” та міліція у Василькові на Київщини. Шукали “тітушок”, а знайшли квартирних та кишенькових злодіїв.

  Правоохоронці кажуть - відколи вартують разом із активістами - у місті стало значно спокійніше, злочинність - майже на нулі. Полювати на злочинців та оберігати спокій містян собака Злата виходить вперше. Господар каже - навчав собаку самостійно. Вона знає лише базові команди, але два роки тому завдяки Златі вдалося затримати злочинця.

  Олександр Яковенко, місцевий активіст:“Йшла пара молода, хлопець з дівчиною і сумочку вирвали, то за ногу вчепила, догнала за ногу вчепилась. То завдяки цьому спіймали нападника цього чоловіка”.

  Перед нічною вартою обов'язкове шикування під звуки гімну. Далі рушають авто-екіпажі, після них - піші і з собаками. На спільне патрулювання у Василькові міліціонери разом із активістами виходять вже півтора місяця. Правоохоронці запевнюють - завдяки співпраці рівень злочинності у районі значно знизився.

  Олексій Колбатов, підполковник міліції:“С того момента когда общественность города, а также казачество города совместно с милицией осуществляет охрану - преступность в городе снизилась практически до нуля”.

  Самооборонівцям видають лише пов'язки, в майбутньому планують забезпечити формою та посвідченнями. А поки що амуніцію та бензин для машин купують громадські охоронці собі самостійно, або за допомогою місцевих меценатів.

  Віталій Сіранчук, в.о. міського голови:“За свої кошти підприємці заправляють машини і за свої кошти в тому числі і на своїх машинах на добровільних началах, скажімо, так”.

  Активісти вийшли боронити своє місто від так званих “тітушок”. Їх - не знайшли, а от насправді багато - квартирних крадіжок. Одного разу самооборонцям навіть довелося роззброювати чоловіка.

  Віталій Шершньов, активіст: “Громадою був вилучені пістолет і автомат. Була затримана людина, котра з холодною зброєю кидалася на людей”.

  Автомат вилучили і здали у міліцію. І далі чатують, хоча після дев'ятої вечора надворі майже нікого немає, лише поодинокі компанії, котрі щиро дякують за турботу і охорону.

  Жінка: Все нормально, хлопці – дякуємо”.

  Варвара Плітус, Іван Вірченко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Вінниці правоохоронці разом із студентами розпочали боротьбу з хабарами
  Наступний матеріал
  Особовий склад військової частини в Новоозерному в повному складі не перейшов на бік Росії
  Теги:
  Loading...