На Андріївському узвозі вкладають нову бруківку [відео]

  Реконструкція на Андріївськомго узвозі - у розпалі. В підрядній організації, що взялася прокладати нову бруківку, упевнені - роботи встигнуть завершити до Дня Києва. Тим часом, у засобах масової інформації розгорівся скандал. За даними деяких видань, старе каміння з узвозу почали продавати. Наші журналісти з`ясовували - куди поділи бруківку з узвозу насправді.

  Андріївський узвіз укотре міняє своє обличчя. Тепер тут повних ходом міняють бруківку.

  Іван Іващенко, представник фірми-підрядника: "Это гранит, наши житомирские карьеры. Наше украинское производство, по заказам архитекторов, по заказам, чертежам, которые будут приравниваться к той исторической брусчатке, которая была здесь когда-то давно уложена".

  Підрядники кажуть - старе каміння було у жахливому стані й історичної цінності не мало. Адже останню реконструкцію узвіз пережив у 1981-му році.

  Іван Іващенко, представник фірми-підрядника: "1981 год. Ложили во времена Олимпиады".

  Та деякі ділянки все ж були вимощені цінною старовинною бруківкою. Такої - не більше 50 квадратних метрів, кажуть будівельники. Знімальна група 5 каналу довідалась - стару бруківку нині зберігають на території Подільського шляхово-експлуатаційного управління, за ось цим парканом. Один з керівників підприємства зтинає плечима: що з того каміння цінне, а що ні - не знає.

  Володимир Єрмаков, заступник начальника ШЕУ Подільського району Києва: "Там єсть валообразная, єсть бита, сколота. Єсть наказ "Київавтодора" взяти на сохранность цю бруківку. Вона лежить там. Це не вся бруківка з Андріївського узвозу - є ще в Солом`янському районі, в Святошинському районі".

  У мерії обіцяють - шматок старого мощення узвозу киянам таки залишать. П`ятдесят квадратних метрів старого каміння викладуть біля входу в музей Булгакова. Нова бруківка має пролежати, щонайменше, півстоліття.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Ну, я вам скажу, такої бруківки я ніколи не бачив. Вона висока, вона покладена на дуже гарну подушку із бетону, інших матеріалів. І я переконаний, що ця реконструкція Андріївського узвозу - це мінімум на 30-50 років".

  Побачити Андріївський з новим мощенням кияни зможуть наприкінці травня. Вкластися у такі строки вимагає забудовників мерія. Тож, нині на узвозі працюють у три зміни - роботи, кажуть, непочатий край.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал

  Попередній матеріал
  В Ізраїлі вшановують пам`ять жертв війн і терактів
  Наступний матеріал
  На місці Гостинного двору на Подолі хочуть звести ТРЦ з паркінгом
  Теги: