На Андріївському почали зносити стіни фабрики "Юність" [відео]

  На Андріївському почали зносити стіни фабрики "Юність". Про це заявляють в театрі "Колесо". Компанія, що планує звести на її місці офісний комплекс, розпочне будівельні роботи влітку. Натомість у комісії культури Київради закидають будівництво спричинить руйнування пам`яток на узвозі, підніме рівень підземних вод і зіпсує загальний вигляд Андріївського.

  Директор музею "Колесо" показує нашій знімальній групі будівлю фабрики "Юність". Розповідає - днями стіни підприємства почали зносити. І невдовзі театрали матимуть нових сусідів.

  Ірина Кліщевська, директор музею "Колесо": "Это наш двор и мы будем иметь здесь такую высокую глухую стену".

  Те, що пані Ірина називає глухою стіною, в компанії-забудовника охрестили новим диханням Андріївського узвозу. В "Еста-ходдінг" показують проект бізнес-центру "Андріївський Плаза". Чотири поверхи з боку Андріївського узвозу і сім з Боричевого току. Перлина узвозу, переконують, не постраждає. Про це ще у 2008 році подбали розробники проекту. Серед яких і чинний головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

  Представник компанії-забудовника: "Мы преобрели проект, котрый был изначально разработан Антони Бишу и Сергей Целовальник - несколько лет после этого работали над проектом чтобы вписать в культурній контекст Андреевского спуска".

  Забудовники мають масштабні плани. На першому поверсі збудуть мистецькі галереї та концертна зала. У величезному холі висітимуть люстри, що відтворюватимуть баню Андріївської церкви. Більшість же площі займатимуть офіси. У комісії Київради з питань культури такі апетити будівельної фірми уже встигли назвати загрозливими для всього узвозу. Пояснюють будівництво підвищить рівень ґрунтових вод. Ба більше, усю реконструкцію влаштували заради того, щоби прокласти  до "Андріївський-ПЛАЗА" нові комунікації.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури: "Ремонт зведено до того що розрито дорогу, прокладено нові комунікації і ці нові комунакації дають можливість будувати нові отелі і офісні центри".

  Максим, представник фірми-забудовника: "Ну это очень интересная теория. Мы бы с одной стороны может быть и были рады такому вниманию со стороны властей. Но к сожалению, или к счатью, это не так естественно".

  Забудовники божаться збитку будинкам-пам`яткам не буде. Бо уже провели геологічні дослідження і необхідні укріплення. Зносити старі стіни фабрики "Юність" не поспішають, щоби не зашкодити старим пам`яткам на узвозі. А от сусіди майбутнього комплексу помітили - стіни театру "Колесо" уже дрижали.

  Олександр, працівник театру "Колесо": "Как-то варварски они все это разрушают, очень сильно идет вибрация грунта, а здания старинные, они представляют ценность".

  Почати будівництво "Андріївського -ПЛАЗА" планують влітку цього року. А завершити у 2015 р.. Тим часом у Київраді заявили - невдовзі забудовників перевірятиме спеціально створена комісія.

  Ганна Рибалка, Олександр Зіменко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Найбльшу в світі книгу створили в Дубаї
  Наступний матеріал
  Толока на захист Пейзажної алеї відбудеться у суботу
  Теги: