300 тис. грн. заборгував селянам за молоко один із заводів на Житомирщині

  300 тисяч гривень заборгував селянам за молоко один із заводів на Житомирщині. Підприємство у селищі Любар, що виготовляло сир і масло, раптово припинило свою діяльність. Гроші не заплатили ані працівникам, ані селянам, які здавали сировину. Доведені до відчаю люди щодня оббивають пороги чиновників.

  Для Галини Дияшкіної корова – єдине джерело доходу. У селі немає роботи, тож господарі здавали молоко місцевому підприємству "Ренет". У середньому заробляли до тисячі гривень на місяць. За них годувалися, оплачували комірне. Але кілька тижнів тому підприємство раптово закрилося, жінці заборгували гроші за 350 літрів молока.

  Галина Дияшкіна: "За місяць заборгували сімсот з лишнім рублів. Це для нас великі гроші, так як ми ніде не працюємо з чоловіком біля корови треба добре працювати: то води наносити, то в цебрі мішати, то гній горнути. Цілий день треба біля неї працювати".

  Таких як Галина, у Любарському районі більше сотні. Молоко люди здавали заготівельній конторі, яка передавала сировину на завод. Саме з контори селяни тепер вимагають грошей. Працівники ж заготпідприємства переконують: вони теж постраждали. Їх звільнили - і навіть зарплату не виплатили.

  Галина Редько, працівниця заготельної контори: "Тепер на мені висить 33 тисячі 561 грн. Де мені взяти? Люди йдуть, люди требують. Я боюся в село вийти на люди. Я боюся".

  На підприємстві - тиша. Телефони не відповідають, утім порожню територію охороняють.

  Охоронець: "Подзвонив директор, сказав, що четвер-п’ятниця, гроші будуть. Як немає нікого, на пустий завод? Будете тут бігати? Всьо, до побачення".

  По допомогу селяни і заготівельники звернулися до прокуратури. Правоохоронці запевняють - слідство ведеться. І просять почекати місяць.

  Микола Тещенко, старший помічник прокурора Любарського р-ну: "Прийшла колективна заява громадян, які працювали в ПП "Ренет". На сьогоднішній день розглядається. Буде заявникам надана відповідь".

  Зволікати ще місяць люди не збираються. Якщо не отримають заробленого до кінця тижня, обіцяють скаржитися в обласну прокуратуру і в управління боротьби з організованою злочинністю.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомирщина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  МЗС України не вимагатиме знесення скульптур на Пейзажній алеї
  Наступний матеріал
  Найбльшу в світі книгу створили в Дубаї
  Теги: