МНС: у Києві вимогам техніки безпеки відповідає лише 1 пляж

  Чи варто лізти у воду, коли не вмієш плавати? На столичних пляжах бракує рятувальників, а ті, які є - не факт, що врятують. МНСники переконують: далеко не усі рятувальники мають належну підготовку, а вимогам техніки безпеки на сьогодні відповідає лише один пляж.

  Недосвідченість рятувальників МНСники називають однією з основних проблем столичних пляжів. Адже найчастіше на роботу беруть студентів, які не мають відповідної підготовки. Крім того, нещодавня перевірка показала: і тих на пляжах не достатньо. 

  Олександр Кувіньов, провідний фахівець відділу інспекції техногенної безпеки ГУ МНС України в м. Києві: "На минулому тижні проводилась перевірка по всіх пляжах "Плесо", і було виявлено, що на пляжі "Венеція" із самого ранку не було жодного рятувальника. Був один на три пляжі, який знаходився десь посередині і невідомо, як він міг надати допомогу, якби було потрібно".

  У КП "Плесо" від цього відхрещуються. Там стверджують: нині на пляжах працює 56 рятувальників. Цьогоріч від смерті на воді вони врятували 44 особи.

  Станіслав Мазуркевич, заступник начальника рятувально-водолазної служби КП "Плесо": "Ми покриваємо 10 комунальних пляжів, які отримали статус пляжу. На жаль, є один пляж - це пляж "Райдуга" - на якому взагалі немає, через брак матросів-рятувальників. Через те, що не кожен піде на таку роботу, взагалі немає рятувального посту".

  Не лише підготовка рятувальників, а й техніка безпеки на столичних пляжах непокоїть МНСників. Вони кажуть: лише одна зона відпочинку біля води відповідає всім вимогам. Через це до адміністративної відповідальності уже притягнули 9 осіб. 

  Олександр Кувіньов, провідний фахівець відділу інспекції техногенної безпеки ГУ МНС України в м. Києві: "Більшість пляжів не обладнано рятувальними постами. Не проведено обстеження дна акваторії пляжу. Також не підписуються паспорта щодо відповідності пляжу всім вимогам".

  Сергій Бородавко, начальник водолазно-рятувальної станції №1: "Это есть трехболтовая помпа. Она используется для тренировочных погружений водолазов. Она подает воздух и можно спускатся в трехболтовом снаряжении".

  Цій помпі близько сорока років. Стільки ж і решті рятувального обладнання, яким користуються нині на столичних пляжах. Проте в "Плесо" запевняють: на роботу рятувальників це не впливає. 

  Сергій Бородавко, начальник водолазно-рятувальної станції №1: "Необходимо, конечно, новое оборудование. Но работаем на том - ремонтируем, клеим, восстанавливаем. Во всяком случае, можем полноценно оказывать помощь пострадавшим на воле и предупреждать несчастные случаи".

  Те, що рятувальників на пляжах поменшало, помітили і кияни.  

  Нині еменесники планують чергову перевірку столичних пляжів. У "Плесо" ж розводять руками. Щоби придбати нове обладнання для рятувальників, потрібно близько 2 мільйонів гривень. А таких коштів у них немає. 

  Наталя Гончарова, Олесандр Зіменко та Іван Головач, 5 канал.

  Попередній матеріал
  За тиждень на Київщині почнуться жнива
  Наступний матеріал
  Цього тижня має початись монтаж несучої арки Подільського мосту
  Теги: