Міжнародний джазовий фестиваль "Єдність" відбувся у Театрі оперети [відео]

  Міжнародний джазовий фестиваль "Єдність" відбувся у Театрі оперети. Музичне свято влаштовують 12 рік поспіль. На фестивалі уже традиційно представляють найрізноманітніші джазові напрямки. А родзинка концерту - виступи дітей.

  Аліна на джаз-фесьтиваль прийшла, бо сама займається музикою. У компаньйони з собою взяла дідуся. В обох - великі очікування.

  Аліна: "Думаю, що тут будуть гарно грати, я сама граю на фортефіано і джаз. І теж хочу послухати як будуть другі виконавці грати".

  Та поки в холі збираються шанувальники джазу - у залі тривають останні приготування. За фортепіапно - Володимир Соляник, один із найвідоміших джазменів України. Його вважають тим, хто формує школу українського джазу.

  Володимир Соляник, піаніст: "Ми сьогдоні акомпонуємо співачкам. Різниця між терористом і джазовою співачкою. Це в тому, що з терористом можна домовитися. Це така у нас музична шуточка єсть. Тим не менше я взагалі з ними домовився якось і немає нконкуренції ніякої. Це особливість, тому що це зробити неможливо".

  Відкриває фестиваль наймолодша учасниця - 10-ти річна співачка Марія Гудиренко. На 5 років старший за юну співачку - барабанщик. На фестивалі він акомпонує не лише українським музикантам. За непередбачуваних обставин, барабанщик із польського тріо не зміг приїхати. Талановийтий хлопчина швидко влився у компанію іноземців.

  Сергій Грабар, засновник фестивалю: "Я бачив вони репитирували. Вендт ним задоволений. Гоменюк, йому 15 років, він...найкращий серед молодих, які грають в дорослих колективах".

  На "Єдність" завітали музиканти з Казахстану, Польщі, США та Німеччини. Серед гостей відомий джазовий кубіст Джон Сасс та єдиний у світі виконавець джазу на альпійському розі - Аркадій Шилклопер. Самі ж музиканти те що твОрять у дуеті називають - хімією.

  Джон Сасс, джазовий кубіст: "Хімія - між двома музикантами. Знаєте, можна грати з будь-ким, під хімією, я маю на увазі почуття між людьми. І якщо цього немає, то музика не вийде такою гармонійною. Саме це, на мою думку -  найважливіше. І крім того ми граємо на доволі незвичних інструментах".

  Аркадій Шилклопер, виконавець джазу на альпійському розі: "Джон грає на тубі, він не просто член бенду. Він - соліст. А я - на альпійському розі, що теж, дуже рідкісне явище у джазі. Він, до речі, схожий на тримбіту".

  "Єдність" має одну із найдовших історій серед джазових фестивалів України. Його заснували у 2002-му, коли в Києві практично не було подібних концертів. У різні роки фестиваль тривав по 2  або й 3 дні. ЦьогорІч через фінансові негаразди джаз на сцені Оперети лунає лише один день. Утім засновник "Єдності" Сергій Грабар упевнений, що вже через рік збере кращих музикантів.

  Сергій Грабар, засновник фестивалю: "Щасливий тим, що я роблю, бо як вам сказати. Знаєте, що найбільеш щастя? От ти заходиш в зал, він повний, на  сцені грають, і всі в захопленні. О це і є щастя!"

  Наталя Новосядла, Ігор Селянінов, 5 канал

  Попередній матеріал
  Тарифи на зовнішню рекламу у столиці можуть зрости на 20%
  Наступний матеріал
  Росія продає 70% нової зброї сирійській владі
  Теги:
  Loading...