5.ua

Мешканці столиці борються проти незаконної реклами [відео]

  Ці кияни люблять Київ без реклами.

  Кияни: «Я протів оцих наклєйок на домах, на історіческіх, рекламою позавішують».

  Кияни: «Нашо украшать город оцією єрундою?»

  Комерційні оголошення вимагають прибрати бодай з історичного центру.

  Кияни: «Я хочу, шоб мои дети, внуки помнили город и знали, и жили в городе, в котором нет рекламы».

  Саме так виглядав би Київ без банерів, білбордів і сітілайтів. Фотограф Дмитро Фоменко демонтує рекламні конструкції сам – у «Фотошопі».

  Дмитро Фоменко, фотограф: «На примере бульвар Тараса Шевченка, центр города – достаточно много рекламы. Если ее убрать, то создается впечатление проезда через парк».

  Так повинні виглядати центральні вулиці Києва за законом. Ще 2012-го чиновники ухвалили концепцію розвитку зовнішньої реклами – місто поділили на зони.

  Володимир Коханевич, начальник відділу благоустрою КМДА: «Нульова зона – це центр Києва, де забороняється розміщення будь-яких рекламних засобів».

  На папері забороняють, а на стінах будинків посеред Києва – демонструють. Наприклад, ось ті великі мультимедійні і банерні реклами просто на Майдані Незалежності світяться і блимають сотнями квадратних метрів.

  А такі – дозволені хіба що на віддалених вулицях. В асоціації зовнішньої реклами визнають – несумлінні колеги в них є, але дізнатися, хто порушник – непросто. По всій столиці – понад 20 тисяч рекламних площ.

  Артем Біденко, голова координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами: «По закону має бути відкрита база всіх дозволів на зовнішню рекламу, вона була такою до 2005 року, можна було зайти і подивитися – законно чи не законно. Зараз це закрито».

  Та навіть, коли нелегалів викривають, до демонтажу доходить нечасто. Відповідальним за благоустрій рекламний мотлох теж не подобається.

  Володимир Коханевич, начальник відділу благоустрою КМДА: «На історичній місцевості не повинна бути розміщена реклама. Ми не маємо права проводити демонтаж без дозволу управління реклами».

  В управлінні зовнішньої реклами КМДА не змогли надати коментарів 5-му каналу – бо керівник у відпустці. Надіслали письмову відповідь. Прозвітували, що концепція працює: «Завдяки впровадженню форматної нульової зони, ..., було приведено у відповідність до вимог зонування близько 150 об’єктів зовнішньої реклами, а форматної зони 1 – близько 450 об’єктів. … Загалом, протягом 2012-2013 років буде приведено у відповідність до вимог прийнятої Концепції близько 1700 об’єктів зовнішньої реклами».

  Як за місяць облаштують втричі більше, ніж вдалося за два роки – не розписали. Зате в Асоціації упевнені – до повного виконання вимог ще далеко – та й рекламних площ у столиці не меншає.

  Артем Біденко, голова координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами: «Тільки зростає. Цього року Київ має зібрати з реклами 140 млн. грн., минулого року було 120 млн. грн., наступного року 150».

  Інна Неродик, Андрій Верстюк та Олексій Тищенко, 5 канал


  Попередній матеріал
  Кияни вимагають кари винуватцям смерті чоловіка під час бійки з «тітушками»
  Наступний матеріал
  Суд відпустив під заставу 26 із 30 затриманих в Росії екологів
  Теги:
  Loading...