Суд відпустив під заставу 26 із 30 затриманих в Росії екологів

  Росія випускає під заставу майже усіх заарештованих активістів та екіпаж криголама «Арктик Санрайз». Арешт на гроші судді замінили вже для 26 затриманих з 30-ти. Одного – оператора радіостанції, австралійця Колліна Рассела – без пояснення залишили за ґратами до лютого наступного року. Справи ще трьох екологів поки не розглядали. Захисники природи, які виходять на волю після 2-місячного арешту, відразу заявляють, що боротимуться до повного виправдання всієї команди судна «Арктик Санрайз».

  Активістів «Грінпіс», затриманих у вересні в Баренцовому морі, випускають зі слідчих ізоляторів Санкт-Петербурга під заставу. Відповідне рішення ухвалили й у справі українця – Руслана Якушева. У тюрмі залишили тільки радиста суднА «Арктик Санрайз», на якому пливли екологи – австралійця Колліна Рассела. Справи ще кількох захисників природи поки що не розглядали. Прокурор пояснює зміну запобіжного заходу перекваліфікуванням статті обвинувачення з піратства на хуліганство. Чому це не торкнулося Рассела – не пояснює.

  Сергій Кокорєв, прокурор: «Мы берем во внимание изменение обвинений и соглашаемся с адвокатами обвиняемых».

  Близько половини заарештованих вже вийшли із СІЗО на волю. Опинившись уперше за більш ніж два місяці поза тюремними стінами, кожен із них поспішив у своїх особистих справах. Але всі активісти «Грінпіс» та журналісти із судна «Арктик Санрайз» заявляють, що готові до подальшої боротьби, оскільки кримінальні справи проти них ще не закрили.

  Денис Синяков, фотограф: «Я чувствую себя хорошо. Прямо сейчас пойду в Следственный комитет и потребую возвратить мне мое фотооборудование. Но дело против нас не закрыли. Это запятая. Решение про нее приняли на самом верху. Мы прекрасно знаем эту особу».

  Андрій Аллахвердов, речник російського відділення «Greenpeace»: «Мы будем бороться до конца, пока суд не признает нас невиновными».

  Журналіст: «А что вы будете делать прямо сейчас?»

  Андрій Аллахвердов, речник російського відділення «Greenpeace»: «Пойду и приму душ».

  Апеляцію «Грінпіс» на зняття арешту із корабля «Арктик Санрайз» Мурманський обласний суд відхилив. Захисники природи заявили, що здивовані таким рішенням. Адже після перекваліфікування обвинувачень з піратства на хуліганство зникли й формальні підстави для примусового утримання корабля в порту. Російська ж Феміда відповідає, що має всі підстави для подальшого арешту криголама. 22 листопада свій вердикт у справі про захоплення «Арктик Санрайз» російськими правоохоронцями оголосить Міжнародний трибунал із морського права. Позов проти Кремля до нього подали Нідерланди, адже саме під їхнім прапором йшло судно в момент затримання в середині вересня біля платформи «Газпрому» в Баренцовому морі. Кілька захисників природи намагалися вилізти на неї, виступаючи проти буріння арктичного шельфу.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Мешканці столиці борються проти незаконної реклами [відео]
  Наступний матеріал
  Запорізькі чиновники саботують вшанування пам’яті загиблих від Голодомору дітей [відео]
  Теги:
  Loading...