Мешканці елітної багатоповерхівки позбуваються квартир

  Дороге, але небезпечне. Власники елітного житла поряд з Верховною Радою та Маріїнським парком масово продають свої квартири. Одна з версій - їх хочуть позбутися через тріщини на схилах біля висотки. Потріскалася і плитка біля відомого будинку-"монстра". Відтак, Інтернет рясніє оголошеннями - за квартири на Грушевського 9А правлять від півтора до 10-ти мільйонів доларів. Натомість ті, хто зводив висотку, переконують: вона простоїть іще не один десяток років.

  Житло на схилах Дніпра в серці столиці. Поруч - Маріїнка, Верховна Рада та Адміністрація Президента. Не квартира, а мрія. Та не для усіх. Ця киянка каже - якби навіть могла дозволити собі таку квартиру  - не купила б.

  Киянка: "Мне не нравится этот дом. Вот этот зсув запросто может быть, там надо очень большое укрепление".

  Перші ознаки невдалого будівництва - на плитці та асфальті поблизу багатоповерхівки. Утім, розгледіти їх не вдається - тутешня охорона камери на територію не пускає. На будинку - оголошення про продаж. Багато їх і в інтернеті. В Асоціації ріелторів кажуть - продають, бо те, за що переплачували - краєвид на Дніпро - тепер загородила інша висотка.

  Артур Пилипчук, голова Київської асоціації фахівців з нерухомості: "Дом, который сейчас строят, фактически перекроет вид для нижних этажей первой очереди. Из второй очереди будет конечно же вид. Но никуда не денешься".

  15 тисяч доларів за квадратний метр. Саме стільки заплатили мешканці за панораму на Дніпро. Ще дорожче - за пентхаузи: 25 тисяч. Тепер дивитися з  вікон на будівельні крани не захотіли, кинулися продавати. Але вже - вдвічі дешевше.

  Артур Пилипчук, голова Київської асоціації фахівців з нерухомості: "Его объект стоит на рынке дешевле. Потому что раньше у него был прекраный вид. Сегодня закрывает вторая очередь. Это может случиться с любым домом".

  Місцеві мешканці ще одній багатоповерхівці на схилі не раді. Ділянка, кажуть, небезпечна.

  Киянка: "Мне кажется, лучше бы они тут парк построили..."

  Архітектор Сергій Бабушкін, який проектував будинок на Грушевського, 9-А, у телефонній розмові запевнив - споруда надійна, а фахівці під час перевірки жодних помилок у документах не знайшли. Тим часом, прогнози ріелторів невтішні - попиту на елітне житло нині не спостерігають.

  Ганна Рибалка, Олександр Зіменко, 5 канал.  

  Попередній матеріал
  УПЦ МП встановила будівельні вагончики біля Десятинної церкви
  Наступний матеріал
  У 1-й клінічній дитячій лікарні врятували до 20-ти тисяч немовлят
  Теги: