Тарас Семенюк
Тарас Семенюк 5 канал

"Лобісти з Банкової через коліно просувають своїх кандидатів" – журналіст щодо посади очільника ДРС

  Читайте по-русски
  На думку Семенюка, впродовж останнього часу конкурсний відбір як спосіб визначення оптимальної кандидатури на ту чи іншу державну посаду повністю себе дискредитував

  Турборежим створив умови для масового потрапляння до державних інституцій людей без професійної підготовки, часто – лобістів інтересів олігархів. На черзі – подібне призначення голови Державної регуляторної служби. Таку думку на своїй сторінці у Фейсбук висловив відомий журналіст Тарас Семенюк.

  "Турборежим має свої недоліки, в шаленій швидкості до державних інституцій потрапляють люди без професійної підготовки, а часто для лобіювання чиїхось інтересів. Є й такі що взагалі нічим не відзначились. Для української політики та державного управління це не новина, однак професійні факапи проявляються під час роботи, що в кінцевому випадку відбивається на економіці, падінні доходів населення. Так формується бідність. І вийти з неї можна лише одним способом - непрофесіоналів та випадкових людей замінити на тих, хто має досвід в даній сфері", - відзначив журналіст.

  На думку Семенюка, впродовж останнього часу конкурсний відбір як спосіб визначення оптимальної кандидатури на ту чи іншу державну посаду повністю себе дискредитував.

  "Всі проблеми з відбором кадрів розпочинається під час конкурсу: за результатами конкурсу перемагають одні, а в кінцевому випадку ставлять інших. Щось подібне ми чули з відбором нового голови в комітет із закордонних справ, де по факту перемогла депутатка з найбільшою кількістю голосів, а окремі лобісти з Банкової через коліно просували цілком іншу людину. Те саме сталось й в Міністерстві інфраструктури, де на ключові посади взяли "професіоналів" без досвіду та знань, що в кінцевому випадку вилилось в скандал довкола призначення", - нагадав журналіст.

  Наразі ж він висловив побоювання, що така ж історія чекає і на відбір нового очільника Державної регуляторної служби, де серед 27 кандидатів – чимало прізвищ нікому невідомих осіб без жодного натяку на їх фахову відповідність такій важливій посаді.

  "Подібна історія може відбутись з відбором на голову Державної регуляторної служби (ДРС). В списку є 27 кандидатів. І як кажуть поінформовані джерела серед них є ті Мечинський О, Загарій В та Формагей О, яких можуть лобіювати олігархи та фінансові групи, яким вигідно мати своїх людей у владі. Про них нічого не відомо окрім стандартної інформації в інтернеті як про "фопів" навіть інформації про громадянську позицію теж немає. Прозорість та досвід має значення, оскільки саме очолювати ДРС має людина з ім’ям, чистою репутацією та позитивною публічною історією. Хто з цього списку відомий вам?" - підкреслив Семенюк.

  Журналіст наголосив: у такій складній економічній та соціально-політичній ситуації, в якій опинилася зараз Україна, при всіх викликах, які стоять наразі перед державою та бізнесом, вкрай важливо, аби на державну службу приходили досвідчені, фахові люди, не заплямовані у скандалах та корупційних схемах.

  "Конкурс в ДРС має бути абсолютно прозорим, а це означає, що досвід має теж вагу. Перемогти має той, в кого чиста репутація, без прикрас та чорного минулого. Ну а за цим вже йде професіоналізм, як майстерність швидко та якісно виконувати поставлені завдання на суспільне благо", - підкреслив Семенюк.

  Попередній матеріал
  Підпал авто журналістки у Львові: слідство встановило ймовірного замовника
  Наступний матеріал
  "Попри всі дані розвідки": Зеленський побачив в очах Путіна бажання закінчити війну
  Теги:
  Loading...