Київрада збільшить площу Києва на півтори тисячі гектарів

  Збільшити площу Києва на півтори тисячі гектарів хоче Київрада. Сьогодні за такий проект рішення проголосувало 74 депутати. Зокрема, передбачається приєднати до меж Києва і земельну ділянку, на якій знаходиться селище Коцюбинське. Тепер – слово за обласною радою, потому вирішувати долю гектарів буде парламент.

  Що продати, аби заробити 300 мільйонів гривень? Саме стільки грошей мають отримати цьогоріч у мерії від приватизації комунальних закладів.

  Дмитро Парфененко, начальник департаменту комунальної власності: "Це невеличкі приміщення, які вільні, які не використовуються в господарській діяльності, їх можна беззаперечно продавати виключно прозорим, відкритим, чесним способом з метою наповнення бюджету міста Києва".

  Торік, кажуть, норму недовиконали: замість запланованих понад двохсот вісімдесяти мільйонів гривень - заробили тільки двісті. Розводять руками: інвестиційний клімат не сприяв, та і попередники уже все розпродали.
   
  Дмитро Парфененко, начальник департаментку комунальної власності: "Уже в комунальній громаді міста Києва нема великих об`єктів інвестиційно-привабливих, дуже багато обьектів продали в попередньому житті".

  За продаж 30-ти комунальних об`єктів голосує 61 картка. Зокрема, і депутата-регіонала Павла Лебедя - настоятеля Києво-Печерської Лаври. А його у залі - немає. Обурені і столичні депутати...

  Депутати Київради: "Ми будемо вимагати переголосування".

  ... і народні:

  Олег Ляшко, народний депутат України: "...і якраз один голос критичний, і цей голос був настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла, якого в залі не було, а його карточка голосувала. Але сам Господь Бог бачив, що та карточка не голосувала, звичайно що хіба тільки Святий дух не поміг тій карточці".

  Слово дали не усім нардепам - у сесійній залі стає гаряче: трибуна заблокована.

  Андрій Странніков, депутат Київради, фракція "УДАР": "Порушення - відмовленно у наданні слова на сесії міської ради народному депутату Чумаку, ми вважаємо це порушенням".

  Вихід із глухого кута знаходить секретар Київради Галина Герега, і оголошує перерву на годину.

  Галина Герега, секретар Київради: "Я працюю 2 роки на цій посаді, і не було такої уваги до Київради народних депутатів, тому я розцінюю, що це політична реклама, виключно піар".

  Пообіді депутати вже не такі активні - трибуну звільнили, і знову голосують за програму приватизації.

  Владика Павло так і не з`явився, а голосів уже 63. Там продали, тут придбали - збільшити площу Києва на дві тисячі гектарів збираються столичні депутати за рахунок земель області. Навзаєм віддають близько шестисот гектарів. 

  Віктор Петрук, директор Департаменту земельних ресурсів КМДА: "Ми передбачаємо нашим проектом - та межа, яка існувала раніше, плюс ті включення у межі міста Києва, які відбулися із 1957 по 1988 рік. З 1988 року територія Києва складає 88 тисяч гектарів".

  74 голоси - за. Дарма, що область досі не погодила окремі ділянки. Кажуть, за процедурою упродовж місяця мають отримати від облради будь-яку відповідь. Потому - знову голосуватимуть за звернення із цим проектом рішення до парламенту. А от якими будуть остаточні межі Києва - вирішуватиме Верховна Рада.

  Світлана Одаренко, Євген Кияшко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Неправильно припарковане авто спричинило затор на Майдані
  Наступний матеріал
  Українець здобув бронзу за спринт на Кубку світу з біатлону
  Теги:
  Loading...