Київрада відміняє одні скандальні забудовні рішення і приймає інші [відео]

  Лише один із десяти обіцяних проектів рішень щодо скасування скандальних будівництв розглянула Київрада - стосовно виділення землі на Пейзажній алеї під забудову. Решта проектів - досі на розгляді комісій. Тим часом, депутати голосують за нові, не менш скандальні рішення. Зокрема, вони дозволили реконструкцію Гостинного двору на Подолі під торговельно-офісний центр. Тож не виключено, що і там може розпочатися будівництво.

  Депутати - на сесію, кияни - на пікет. Громадські активісти прийшли перевірити, як депутати голосуватимуть за скасування скандальних забудов. Та замість десяти проектів рішень, узгоджених на нараді з чільником адміністрації, на порядку денному лише один.

  Єгор Соболєв, громадський активіст: "Із десяти вимог готові розглянути лише Пейзажку. Ви знаєте, що там суд скасував землевідведення, а тепер ми просимо, щоб Київрада підтвердила це своїм рішенням".

  Натомість, не один, а п`ять проектів нарахував чільник адміністрації.

  Олександр Попов, голова КМДА: "Не одне питання, а декілька. Я просто зараз не пам`ятаю - як мінімум десь п`ять. Проекти рішень, які встигли пройти регламент до цього засідання, вони попадають на сесію. Ті, які не встигли - на наступну сесію".

  Чому не встигли - активісти прийшли спитати на земельну комісію. Там гостей не чекали.

  Анатолій Шевченко, голова комісії Київради з питань земельних відносин: "Не заважайте будь-ласка. Вже часу в мене нема. Не заважайте проводити мені комісію".

  Оксана Романюк, громадська активістка: "Ми прийшли до нього спитати - чому вони знаходяться у нього, натомість він викликав охорону, оскільки ми, напевно, задаємо незручні питання".

  До прикладу - чому земельна комісія погодилася віддати Гостинний двір під реконструцію. Це вже новий проект рішення.

  Оксана Романюк, громадська активістка: "Ви ж голосуєте за те, щоб Гостинний двір віддати".

  Анатолій Шевченко, голова комісії Київради з питань земельних відносин: "А що робити, якщо голова адміністрацї разом з Президентом сказали - треба інвестувати в стратегію розвитку Києва, розвивати місто. За які гроші?"

  Реставрацію замість реконструкції - вимагали депутати на іншій комісії.

  Олександр Бригинець, голова комісії Київради з питань культури та туризму: "Ми категорично проти слова "реконструкція". Ми вважаємо, якби там було реставрація чи просто обслуговування - можна було б приймати таке рішення".

  Олександр Попов, голова КМДА: "Ні про яке будівництво не йдеться. Йдеться про капітальний ремонт".

  Ані за ремонт, ані за решту проектів не голосувала фракція БЮТ. Вона проігнорувала сесію на знак протесту проти політичних репресій. Два депутати - Тетяна Мелихова та Олександр Бригинець - оголосили про голодування.

  Коли ж на сесію винесуть іще 9 обіцяних владою проектів - активісти вже завтра запитають у чиновників. На п`ятницю їм призначили зустріч із заступником голови КМДА. Сьогодні ж депутати проголосували лише за скасування передання МЗС Пейзажної алеї під забудову.

  Світлана Одаренко, Олексій Іванченков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Київ отримав субвенцію із держбюджету у 500 млн. грн.
  Наступний матеріал
  "Динамо" провело акцію для дітей, постраждалих від аварії на ЧАЕС
  Теги: