Київрада може ввести мараторій на забудову землі біля Софії і Лаври

  Мораторій на будівництво у зоні Софії Київської і Києво-Печерської Лаври - уже незабаром може ввести Київрада. Проект такого рішення - розглянуть на найближчій сесії. Якщо документ ухвалять - видачу дозволів на землю біля Софії і Лаври - припинять. Натомість працівники святинь кажуть: мораторій не відмінить уже заплановані будівництва. Яскравий приклад цьому - ділянка під самим Софійським собором. Там от-от виросте новий небосяг.

  На територію Лаври й Софії - забудовник - ні ногою! У профільній комісії Київради мізкують як заборонити будівельним кранам їздити по охоронній зоні. Вигнати забудовника збираються ненадовго - лише до наступного літа.  Саме тоді, в червні 2011, мають затвердити новий Генплан. У ньому й мають прописати, кому можна будувати на дорогій землі, а кому - зась.

  Головний архітектор заповідника "Софія Київська" Ольга Самойленко розводить руками. Вона переконана - перш ніж забороняти нове будівництво, треба скасувати попереднє. Поки депутати думають, голосувати за мораторій чи ні, каже жінка, в буферній зоні Софії активно зводяться приміщення під офіси й готелі.

  Ольга Самойленко, головний архітектор заповідника "Софія Київська": "Таких строек в буфіерних зонах предостаточно. и нет олько начинают. А уже строятся и высотность не выдержана. И характер среди не соблюдается".

  Ось вона  - ділянка на розі Стрілецької та Георгіївського провулку, де ось-ось має вирости небосяг. Софія Київська - за триста метрів. Не на камеру розповідають працівники заповідника - це далеко не єдиний землевідвід, де невдовзі розпочнеться активне будівництво. Щоби зупинити його, потрібен не тимчасовий мораторій, а зміни у законодавстві.

  Ігор Луценко: "Суть - все шо будується в буферних зонах - потрібно узгоджувати з ЮНЕСКО".

  Мораторій проти будівництва в буферній зоні не здатен поставити крапку в псуванні історичної частини столиці, переконаний Ігор Луценко. Але в Київраді за нього все ж проголосують. Пояснення просте - ті, хто представляє інтереси забудовника - дозволи на зведення уже мають.

  Ганна Рибалка, Влад Каретник, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Коровай вагою у півтони виготовили хмельницькі пекарі
  Наступний матеріал
  На Київщині пропонують проводити ранкову гімнастику в школах
  Теги: