5.ua

Київ приймає і розподіляє евакуйованих з Криму вояків

  Сотні кримських військовиків щотижня прибувають до Києва. Тут їх оформлюють, допомагають розблокувати банківські картки і просто дають час відпочити – оговтатись від подій на окупованому півострові. Зі столиці вояків розподіляють у нові частини, а відтак – у новий дім.

   У глядацькій залі військової частини, де зазвичай проходять концерти, тепер зустрічають кримських військових.

  Мемет – корінний кримський татарин. Україні служив у Севастополі. Там залишив двох синів і дружину – болить.

  "Не просто наворачивались слезы, больно было смотреть, как дети рыдают. Уже звонили, говорят – папка, забирай нас уже быстрее", – розповідає капітан Мемет Уркумєтов.

  Світлини своєї донечки показує і ця сім'я. Між ними сотні кілометрів: дитина – ще в Криму у бабусі, а батьки-військовики – у столиці. Але всі неприємності – вже позаду.

  "Выехали за пределы России – аж дышать легче стало, везде эти флаги российские, напрягает", – ділиться старший солдат Сівіля Уркуметова.

  А майор Мустафа Уркуметов певен: "Нам деваться некуда, это наша земля родная, все равно туда вернемся".

  А Євгенія не встигла Розписатися із чоловіком через окупацію півострова. Тепер їй байдуже, де пройде церемонія – аби лише бути разом із коханим воїном. Жінка із жахом пригадує ті самі кримські ночі: "Тяжело морально, когда говорит – спит с автоматом и не знает ни команды, ничего – это очень тяжело".

  Тут, у столиці, щойно з потягу – військових оформлюють: приймають документи і особисті дані.

  Далі направляють на службу – вже на материкову частину країни. Новий регіон – не завжди за проханням, втім – на поступки йдуть.

  За своїх колег і побратимів переживають і столичні військові. Кажуть, ледь всиділи на місці під час окупації.

  Допоки не визначаться із новим місцем служби, кримських військових розселяють під Києвом. Опісля вирішуватимуть, як перевезти на материк і їхні родини. Вони вже рахують дні до зустрічі із близькими. Але присяга – понад усе.

  Євгенія Таганович, Сергій Клименко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ГПУ налаштована працювати по новому закону після прийняття нової Конституції
  Наступний матеріал
  Львів'яни посадили дубову алею у пам'ять про Небесну Сотню