Києву бракує дитсадків (репортаж)

  Дитсадки в дефіциті. Проблема нестачі місць в столичних садочках з кожним роком стає дедалі актуальнішою. Дошкільні заклади забиті вщент - у групах понад сорок дітей. Наприкінці 90-х через низький рівень народжуваності частину виховних закладів закрили. Згодом деякі приміщення орендували або ж узагалі викупили. Тож за теперішнього бебі-буму наявних дитсадків виявилося замало.

  Це Юлія. Її сину Назару півтора року. Він до садка поки що не ходить. Однак мама вже зараз підшукує заклад для малюка. Жінка каже - потрапити до садочка вкрай проблематично. Ставати в чергу на місце потрібно одразу після народження маляти. Якщо ж пощастить - написати заяву та чекати щонайменше рік.

  Чиновники проблему визнають. Проте запевняють - намагаються зарадити їй. Вираховують кількість дітей у мікрорайонах та закріплюють за ними місця в дитсадках.

  У Головному управлінні освіти і науки називають кілька причин нестачі  місць для малюків. Це - високі темпи народжуваності та втрачені приміщення дошкільних закладів. Через малу народжуваність частину дитсадків закрили ще у кінці дев`яностих. Згодом деякі приміщення орендували або ж узагалі викупили.

  Зараз у столиці лишилося 469 дитсадків. У групах не менше тридцяти діток, інколи і по сорок - за норми 15-18. Тож навчені досвідом мами радять - якщо чекаєте дитину, то одразу ж підшукуйте для малюка дитячий садочок.

  Наталка Калінка, Василь Мартищенко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Президента країни обирає Іран (репортаж)
  Наступний матеріал
  Захисники тварин вчергове пікетували мерію
  Теги:
  Loading...