Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Коломойський – ключовий суб'єкт, зацікавлений у податкових змінах – експерт

  Читайте по-русски
  Такі законопроекти повинні розглядатися в усіх комітетах

  Ключовим суб'єктом, зацікавленим у підвищенні рентної плати для залізорудних підприємств гірничовидобувної галузі, яке передбачається законопроектом, внесеному в Раду 30 серпня, є олігарх Ігор Коломойський. Таку думку висловила політичний експерт Анне Бикова, яку цитує Delo.ua.

  "Тут відразу є суб'єкти, які вважаються ключовими, як Коломойський, який нібито труїть опонентів. І такі законопроекти, якщо виникає такий ризик, на мою думку, вони повинні бути розглянуті у всіх комітетах. Я як економіст можу сказати, що все пов'язано з економікою, ГЗК, металургами – це прямий економічний зв'язок. Підвищена рента – змінюється ціна, ціна стає вище. Ціна вище – це менше інвестицій, адже висока ціна – це втрата ринків. Втрата ринків, наприклад, того ж Китаю для України, ми ж з Росією намагаємося не торгувати у високому балансі, це втрата робочих місць. І так виникає зв'язок, що нібито ми хочемо змінити на краще економіку, але страждають люди", – зазначила Анне Бикова.

  Нагадаємо, що відповідний законопроект №1210 набув резонансу після того, як з'ясувалося, що напередодні його внесення в парламент Ігор Коломойський оприлюднив цю ініціативу в інтерв'ю одному з видань.

  Раніше в ЗМІ союзи металургів пояснювали, що новий законопроект змінює звичну ренту на видобуток корисних копалин на податок з обороту для залізорудних ГЗК.

  "Український ГМК є традиційним нетто-експортером, і завдяки саме цьому він забезпечує більше 30% валютних надходжень в Україну. Однак істотне зниження конкурентоспроможності внаслідок впровадження нового підходу до рентних платежів призведе до того, що українські ГЗК втратять світові ринки збуту, зокрема, ринок Китаю, на який припадає понад 20% українського експорту залізорудної сировини", – відзначають металурги.

  30 серпня в Верховній Раді був зареєстрований законопроект №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних і логічних неузгодженостей в податковому законодавстві". Документ передбачає підвищення ставки оподаткування залізорудних гірничодобувних підприємств. Ініціатором законопроекту виступив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев ("Слуга народу").

  Попередній матеріал
  Через зміни Податкового кодексу в містах Донбасу зросте соціальна напруга – Фесенко
  Наступний матеріал
  NASA показало фото чотирьох штормів на земній кулі – вражаючі світлини
  Теги: