5.ua

Кияни знову протестують проти незаконної забудови

  Кран над головою і стіни перед очима: мешканці столичного масиву Борщагівка борються проти будівництва, що мов на дріжджах росте біля їхніх осель. Мова про сусідній магазин – "наливайку". З одноповерхової будівлі хочуть зробити 4-поверховий комплекс. Зводять ударними темпами, не питаючи думки жителів прилеглих висоток. Будівництво вже затуляє доступ до світла мешканцям других та третіх поверхів. Якщо власник "наливайки" не зупиниться – люди погрожують вилізти на дах і продовжити протест там.

  Микита, мешканець сусіднього будинку: "Тільки спать не дають! Свердлять шось – хочеться піти, постукати їм теж".

  Ті, що спати не дають, на даху крамниці. Позабивали палі, зварюють арматуру.

  Місцева мешканка: "Закриваються повністю наші вікна. В мене чоловік – інвалід, це єдина радість – світло, яке він бачить у вікно".

  Замість світла – глуху стіну бачитиме зі свого балкона і ця мешканка. Не на камеру працівник каже – отримали завдання впоратися за місяць. Люди обурені: ще в січні будівельники божилися – лише ремонтують дах. Тепер тут буде чотириповерхова "наливайка" – і це без дозволу балансоутримувача прилеглої території.

  Місцевий мешканець: "На сьогоднішній момент згоди не отримано, балансоутримувача також. І незрозуміло, яким чином ГАСК видав декларацію".

  Щоби зупинити будівництво – люди викликають міліцію. Через годину дочекалися патрульну службу, ще за сорок хвилин – міліціонерів зі Святошинського райвідділку. Та замість вимагати документи у прораба, ті озброюються фотоапаратом – і згодом їдуть геть. Законність будівництва, кажуть, з'ясовуватимуть у Святошинському управлінні міліції. Як довго – невідомо. Невизначеність демонструють й інші органи, переконують мешканці. Уже кілька місяців листуються з міським департаментом містобудування та архітектурною інспекцією – утім марно. Там наголошують – на місце з перевіркою виїжджали, але власника будівництва не побачили. Викликали його до інспекції листом, та він не з'являється.

  Іван Алексеєнко, заступник начальника Державного архітектурно-будівельного контролю у Києві: "Без присутності замовника ми не можемо складати жодного акту".

  Журналіст: "Тобто, фактично можна там будувати і 6, і 9 поверхів?"

  Іван Алексеєнко, заступник начальника Державного архітектурно-будівельного контролю у Києві: "Так, в декларації, якщо заповнюється декларація – вказується техніко-економічні показники – 1 поверх, два, три. А фактично – можуть і п’ять, і сім, і вісім".

  Руки забудовникам ще 2010 року розв'язало нове містобудівне законодавство. За ним – власник чи орендар ділянки зобов'язаний лише повідомляти про свої наміри будувати, а не просити дозвіл, як було раніше. Тож, громіздка надбудова на Борщагівці, хоч і псуватиме життя людей – є цілком законною.

  Місцевий мешканець: "Вони залишають мешканцям єдиний вибір – переселитися із своїх квартир на дах цього строітєльства, і жити там".

  Ганна Рибалка, Данило Шматько, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Десятки артилерійських тягачів з гарматами та боєприпасами їдуть з Росії до Криму (ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Мами дітей-інвалідів нарікають на неадекватну допомогу держави
  Теги:
  Loading...