Кияни ігнорують нові комунальні тарифи

  Платити чи не платити? Кияни не поспішають розраховуватися за комунальні послуги за новими тарифами. До головного інформаційно-обчислювального центру мерії надійшла лише третина усіх платіжок. Більшість з них - містяни заповнили самостійно, перекресливши нову ціну за комірне. Чиновники цим вкрай занепокоєні. Якщо кияни і надалі ігноруватимуть нові тарифи - на комунальну царину чекає поаний занепад.

  Риють яму - самі собі. Чиновники підраховують - лише третина киян сплатила за комунальні послуги за червень. Це удвічі менше, аніж у минулому місяці. Як наслідок - вже сьогодні не має коштів на вивіз сміття. 

  Натомість кияни вперто не помічають нових тарфів. Быльше аніж три чверті усіх платіжок, що надійшли на цьому тижні до інформаційно-обчислювального центру - підкоректовані. Нову ціну містяни власноруч виправляють на стару.

  На боці киян сама Прем`єр Юлія Тимошенко. Вона вкотре закликає платити за старими тарифами.

  Натомість у мерії невблаганні. Якщо містяни не сплачуватимуть за новими тарифами, столиця зкотиться у комунальну прірву. У Головному управлінні цінової політики бідкаються: вже зараз грошей немає на ремонт ліфтів. На зриві підготовка до опалювального сезону.

  Фінансового ресурсу надавати ці послуги ні в Кихвенерго ні у водоканала ні у жеків немає. Якщо не замінити зараз ті труби, які треба міняти, не провести випробування, то будуть прориви, будуть відключення, все може бути тоді.

  Утім, такі хитрощі - даремні - недоплачені гроші зарахують як борг у наступному місяці. Не прийматимуть у липні і закреслені платіжки. Фахівці запевняють: правових підстав, щоби НЕ платити - НЕ має. 

  А поки мерія доводить законність тарифів у суді, Кабмін ініціював перевірку усіх столичних ЖЕКів, які не пристали на вимогу уряду знизити плату за комірне.

  Світлана Рябошапка, Олександр Зименко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Завтра у Киргизстані обиратимуть президента
  Наступний матеріал
  Як і де ловили Пукача (розширено)
  Теги:
  Loading...