Як і де ловили Пукача (розширено)

  Пластичних операцій не робив, з України не виїжджав, жив із селянкою і пас корів. СБУ оприлюднила сенсаційні подробиці про затриманого Олексія Пукача. З 2005 року головного підозрюваного у вбивстві журналіста Ґонґадзе шукали по всьому світу, головно в Ізраїлі. З`являлася навіть інформація, що його вже немає серед живих. Але ввечері 21 липня колишнього керівника міліцейської наружки затримали під час спільної спецоперації СБУ та Генпрокуратура.

  Це сталося на Житомирщині в Чуднівському районі.

  Відучора Олексія Пукача допитують. Він готовий співпрацювати із слідством. В СБУ заявили, що він назвав замовників (причому не лише серед вже мертвих), пояснив свою роль у вбивстві і пообіцяв показати, де голова загиблого журналіста.

  Чи означає це, що злочин, який змінив хід історії незалежної України буде розкритий?
  ***

  Автори: Олександр Аргат, Роман Сухан
  Хто є замовниками вбивства Георгія Гонгадзе? Правоохоронці нарешті отримала шанс з`ясувати їхні імена. Працівники СБУ затримали генерала міліції Олексія Пукача, який за офіційною версією слідства власноруч задушив журналіста. Сьогодні лише Пукачу напевно відомо хто йому наказав здійснити цей злочин.

  Правоохоронець: "Назовитесь!"
  Олексій Пукач: "Пукач Алексей Петрович..."


  Українські оперативники шукали його кілька років по "закордонах" і навіть планували операцію-захоплення в Ізраїлі. А він ніколи не полишав України, ховався у Луганській, Донецькій областях і кілька разів приїжджав до Киева. Піймали Олексія Пукача в його останній схованці - одному із сіл Чуднівського району на Житомирщині. Там колишній керівник міліцейської "наружки" на віру жив із жінкою в бідності і пас корів. В СБУ кажуть, усі ці роки генерал чекав на арешт і не став заперечувати своєї участі у вбивстві журналіста Георгія Ґонґадзе.

  Правоохоронець: "Какое отношение имеете к убийству Гонгадзе?"
  Олексій Пукач: "Непосредственное".

  Нині генерал Пукач продовжує давати свідчення у Генпрокуратурі. Там, як і в СБУ, розповідають скупі подробиці його зізнань. Повідомляють лише що "перевертень" пообіцяв вказати місце знаходження голови вбитого журналіста. А от чи будуть затримувати названих Пукачем замовників - мовчать.

  Віктор Кудрявцев, заступник Генерального прокурора України: "Справа носить гриф секретності. І все це утворює таємницю слідства"...

  За версією слідства, колишній керівник управління зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач викрав Георгія Ґонґадзе спільно із трьома офіцерами міліції 16 вересня 2000 року. Він же і задушив журналіста ременем, а потім поховав у Таращанському лісі.

  Після підписки про невиїзд у 2003 році генерал зник. А от його спільники вже відбувають покарання у в`язниці. Минулого року офіцерів міліції Миколу Протасова,  Валерія Костенау та  Олександра Поповича засудили до 12 та 13 років за ґратами.

  Окрім Пукача світло на імена замовників могли пролити тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко та керманич апарату МВС  Едуард Фере. Проте перший у 2005-ому наклав на себе руки, а другий - помер півтора місяця тому після шестирічного перебування у комі. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Кияни ігнорують нові комунальні тарифи
  Наступний матеріал
  Адвокат: Пукач сам здався слідству
  Теги:
  Loading...