Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Урядовий портал

Кабмін Гончарука робить ставку на сировинну модель економіки, а не на інновації – Таран

  Читайте по-русски
  Політолог впевнений: закривати "бюджетні діри" влада збирається за рахунок збільшення податкового навантаження на бізнес, що призведе до катастрофи

  Кабінет Міністрів робить ставку на сировинну модель економіки, а не на інновації. Плани уряду підвищити податкове навантаження на бізнес свідчать про наміри не братися за складну і дороговартісну трансформацію економічної моделі, а про бажання перекласти проблему заповнення "бюджетних дір" на плечі бізнесу.

  До такого висновку прийшов політолог Віктор Таран, аналізуючи програму уряду Гончарука та проект бюджету на 2020 рік.

  " Судячи з проекту бюджету на 2020 рік, який сьогодні розглядатиметься у парламенті, Кабмін має не великі фінансові резерви аби збільшувати соціальні видатки українцям. Зростання соціалки на кілька сотень гривень – це не те на що сподівались виборці ЗЕ. Але запропоновані Мінфіном цифри – цілком коректні та реалістичні, адже відображають реальний стан публічних фінансів країни та рівня української економіки", – переконаний Таран.

  На його думку, чекати від нового уряду реальних кроків по трансформації економіки – не варто.

  "На жаль, програма уряду Гончарука чітко продемонструвала – Кабмін продовжуватиме робити ставку на сировинну, а не інноваційну модель економіки. Частково розумію логіку – для трансформації економічної моделі потрібні мільярдні інвестиції та час. Але замість того, аби починати відкритий діалог з великим бізнесом про розробку Дорожньої карти трансформаційної моделі – Слуги Народу пішли іншим шляхом заробляння грошей до бюджету", – зазначає політолог.

  Таран впевнений: закривати "бюджетні діри" влада збирається за рахунок збільшення податкового навантаження на бізнес, що зрештою призведе до катастрофічних наслідків.

  "Вони пішли по формулі: "для того, аби корова менше їла та більше давала молока – її треба більше доїти та менше годувати". Розпочали вони свої фіскальні експерименти з МСБ, а паралельно вирішили добити залізорудну галузь. Якщо ухвалять нинішній законопроєкт №1210-1, що лобіює Гетманцев, доля рентних платежів в частині прибутку металургів досягне 22% і буде найвищою у світі. Добувати залізну руду в Україні стане майже в 10 разів дорожче, ніж у Росії. Тобто, своїм законопроєктом ми допомагаємо прямому економічному конкуренту, з яким 5 рік ведемо війну",– резюмує політолог.

  Попередній матеріал
  Китайців зобов'яжуть сканувати обличчя при купівлі SIM-карт
  Наступний матеріал
  "Захищати слід тільки тих, хто щось втратив на війні": ВР перегляне перелік пільговиків УБД
  Теги:
  Loading...