План перемоги України – без сенсації у США. Принаймні про такі оцінки Білого дому повідомляють ЗМІ. Але які неочевидні та несподівані сюрпризи можуть ховатися в новому пакеті допомоги від американських союзників? І чому тепер Україна стає дуже близько до створення власної крилатої ракети з дальністю пів тисячі кілометрів? Більше дивіться в огляді 946-го дня Великої війни у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Всеосяжної стратегії не знайшли, лише побачили прохання отримати більше зброї. Видання Wall Street Journal дає перші інсайди з Білого дому. Кажуть, що адміністрацію Байдена не вразив план перемоги, який представив Володимир Зеленський. Основна вимога Києва – негайно надати ще більше озброєння. А також дозвіл бити цим озброєнням у російський тил. І на відміну від європейських партнерів, які не мають крилатих ракет чи балістичних ракет, США залишаються непохитними. Кажуть, що це лише може спричинити додаткове загострення з боку росії.
Втім навіть тут може бути військова хитрість. Джо Байден вирішив долю майже $8 мільярдів, які треба було використати на безпекову допомогу Україні ще до завершення президентської каденції. І в цьому пакеті, поміж нової системи Patriot і розширення програми навчання на F-16, також передбачені і високоточні плануючі авіабомби JSOW. Дальність польоту 500-кілограмового снаряда – лише 130 кілометрів. Навіщо вони Україні, якщо наші пілоти і так уже використовують схожі і дешевші західні бомби JDAM? Експерти мають пояснення.
Читайте також: Білий дім передає Україні високоточні бомби JSOW – чим особлива ця зброя.
"Обережне припущення, яке може пояснити сенс передачі цих боєприпасів, полягає в тому, що їх можна перетворити на крилаті ракети. Програма JSOW ER існувала у США з 2010-х років і була закинута лише у 2023 році. Вона полягала в тому, щоб у JSOW, тобто плануючу бомбу, додати мініатюрний авіаційний двигун і перетворити її на крилату ракету з дальністю понад 500 км. Вона літала, вона існує. На межі конспірології є припущення: якщо у США дуже бояться червоних ліній, які самі собі намалювали, мовляв, не можна передавати до України далекобійне озброєння, там рф погрожує своєю ядерною молотилкою, то знайти, можливо, таке от елегантне рішення, коли передається плануюча бомба з дальністю 110 км, те саме фактично, що є ці самі JDAM ER. А вже Україна власними силами зробить її крилатою ракетою і буде бити куди хоче, як хоче і в якій кількості, і все інше. І США в цьому не братимуть ніякої участі, тому що це крилата ракета, яка зроблена вже в Україні. Тим паче, що цей от двигун, який призначений для переробки у крилату ракету, друкується на 3D-принтері", – пояснив головний редактор військового порталу Defense Express.
Поки що на 3D-принтері не можна надрукувати захист, який зробить наших бійців невразливими. Тож після кожного складного бою йде робота з пораненими на стабілізаційних пунктах. Біля Торецька на Донеччині медики зустрічають підрозділ бійців "Азова". Вони були на передовій понад десяток днів і тепер рушили на ротацію. Попереду – лікування від ран та контузій. І знову – новий бій.
"Сьогодні це було з 7-ї ранку і до того моменту, поки нас не розвалили. Це була десь п'ята година. Працюють дрони, скиди, FPV, якщо в них там перерва або змінка, працює 120 міномет, і ще щось подібне", – розповів військовослужбовець бригади Нацгвардії "Азов" на позивний "Бамблбі".
"Заїхало за посадку дві броні. Дві "гуслі", висадили пєху. Ну, і… і сиділи. Оборону тримали. Нам із дрона, з великого такого, "Баба Яга" наче, скидували воду, БК, гранати. Я одного убив під@ра. На бліндажі в нас", – поділився досвідом військовослужбовець на позивний "Філа".
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також: