Кінофестиваль "Молодість"
Кінофестиваль "Молодість" poglyad.tv

"Історія "Молодості" – це й історія України": один із найбільших кінофестивалів Східної Європи відзначив 50-річний ювілей

Читайте по-русски
На кінофестиваль "Молодість" щороку приїздять сотні гостей із 60 країн світу

Щороку червоною доріжкою кінофестивалю "Молодість" у Києві дефілює кількасот гостей з усього світу. Нові фільми, голлівудські зірки, культові режисери – це фактично українські Канни. Засвітившись на українському кінофестивалі "Молодість", режисери-початківці здобувають "Оскари" і стають зірками світового рівня.

Цьогоріч фестиваль святкує свій 50-річний ювілей – і дізнатися про епохальну подію можна завдяки "Робимо українське", проєкту компанії "Метинвест".

Уже 30 років продовжує вишукувати діаманти серед тисяч нових дебютантів – Андрій Халпахчі, незмінний керманич міжнародного кінофестивалю "Молодість".

"Переглядаючи стару хроніку, ти розумієш, що історія "Молодості" – це історія України, всіх змін, які відбувалися до Незалежності, після Незалежності. Всі покоління кінематографістів, особливо українських, пройшли через фестиваль", – з захопленням говорить він.

За пів століття існування кіноподії, яка стала однією з найбільших у Східній Європі, тут уперше зазвучали імена, які тепер знає увесь світ – Франсуа Азон, Брюно Дюмон, Лукас Мурдісон, Гаспар Ное.

"Вже відкриваються нові імена – тоді абсолютно незнайомі, сенсаційні. Короткометражка, студентська робота Франсуа Азона. Ніхто не очікував, що потім Азон буде вже лауреатом і Канн, і Берліну, і Венеції, й інших фестивалів. Брюно Дюмон, Лукас Мудіссон, Гаспар Ное... Скандальний режисер приїжджає до нас зі своїм дебютом, потім його картини з Монікою Белуччі стали світовим досягненням", – розповідає Андрій Халпахчі.

Кінофестиваль "Молодість" входить у всі існуючі каталоги і класифікатори фестивалів світу. На українську кіноподію щороку приїздять сотні гостей із 60 країн.

Подивитися повністю випуск "Робимо українське", присвячений київському міжнародному кінофестивалю "Молодість", можна на вебсайті проєкту.

Попередній матеріал
В Ізраїлі скасували всі карантинні обмеження, окрім носіння масок
Наступний матеріал
Порошенко лідирує серед благодійників у парламенті – "Опора"
Теги:
Loading...