Ікону Вишгородської Божої Матері повернули на Київщину

  Ікону Вишгородської Божої Матері повернули на Київщину. Щоправда з Москви привезли її копію. Оригінал через поважний вік залишили в Третяковській галереї. Там її зберігали тривалий час у спеціальних умовах. Копію чудотворного образу створили монахині з одеської семінарії. Над нею вони працювали півтора місяці.

  Відразу після недільної літургії мешканці Вишгорода почали збиратися на центральній площі міста. Сотні людей прийшли, аби зустріти Вишгородську ікону Богородиці на її історичній Батьківщині.

  Про повернення Вишгородської ікони подбав голова Київської облдерж адміністрації Анатолій Присяжнюк. Про це він домовився з предстоятелем Російської православної церкви Кирилом, під час його останнього візиту до Києва. Утім, українці отримали копію чудотворного образу. Російське духовенство мотивувало це тим, що транспортування - древній іконі може зашкодити.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Перебуваючи в Москві в Третяковській галереї, я ще раз подивився, що вона знаходиться під кондиціюванням, під температурним режимом, під таким тиском, щоби не було до неї доступу кислороду, щоб вона не портилася. І один раз на рік дають можливість відкрити її буквально на 5 хвилин і прикоснутись святєйшому патріарху Кирилу до цієї ікони".

  За кордон Вишгородська ікона потрапила ще в 12-му сторіччі. Син Юрія Довгорукого, покидаючи Вишгород забрав її із собою. Спочатку чудотворний образ перебував у місті Володимир

  Отець Димитрій, настоятель церкви Бориса і Гліба:
  "В 1155-му пішла з Андрієм Боголюбським в Владімир. Це 200 кілометрів від Москви".

  Перше місце куди привезли Ікону стала Києво-Печерська Лавра. У Вишгород її повернули в день Покрови. Ікону Вишгородської Божої Матері вважають чудотворною. Окрім численних зцілень людей, в історію потрапив і неодноразовий порятунок російської столиці.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Хан Тамерлан наступав на Москву. І князь підняв цю ікону і цілу ніч молилися. І утром Тамерлан поспілкувавшись зі своїми помічниками відступив практично від Москви, тим самим Москва була не завойована".

  Отець Димитрій, настоятель церкви Бориса і Гліба: "В православній церкві є така ситуація, що всі хто звертаєтся до Божої Матері - той обов`язково получає".

  Упродовж наступного місяця ікону возитимуть різними містами Київської та інших областей України. В подальшому - її зберігатимуть у Вижгороді, у настарішому храмі міста - Бориса і Гліба.

  Орест Пона, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Бійка між митцями та торговцями на Андріївському узвозі [відео]
  Наступний матеріал
  Новий рекорд - 33 ноти за секунду вставновив у Києві донечанин
  Теги: