Бійка між митцями та торговцями на Андріївському узвозі [відео]

  Бійка між митцями та торговцями на Андріївському узвозі. Члену Спілки художників України - Юрію Качкіну - надавали стусанів представники громадської організації, котрА займається збором коштів за оренду землі, на якій стоять підприємці. Чоловік каже - плату не вносить. Оскільки не має щомісячного прибутку. Картини, мовляв, рідко продаються. А на розі Боричевого току та Андріївського художник здебільшого пише картини. Плату за місце на узвозі для торговців сувенірами, та для митців сто гривень щомісяця - запровадили ще влітку. То ж чому нині конфліктують - з`ясовувала Ганна Рибалка.

  Художник Юрій Качкін показує місце на Андріївському, де виставляє свої картини. Каже, кілька чоловіків із організації "Вуличний комітет Андріївського узвозу" з`явилися щойно він почав розкладати ось на цьому місці свої речі. Та розгорнути експозицію Юрію Качкіну не дали. Більше того - на своєму робочому місці художник побачив урну зі сміттям. Четверо молодиків почали вимагати гроші. Коли Юрій відмовився платити - пустили в хід кулаки.

  Юрій Качкін, художник: "Ударили меня, ждали когда я начну сдачи давать. Ударили головой, в обалсть носа и пол рукам там били. Жену мою толкали оскрбляли, и когда вызвали милицию они быстренько все спрятались".

  Ірина Качкіна, дружина художника: "Толкались, пререкались и меня там толкали. Потом резким ударом голові Юрия Качкина ударил при мне. Я стала кричать люди помогите, вызовите милицию".

  Під час інциденту, каже дружина Качкіна, торговці сувенірами з сусідніх яток у бійку не втручались. А коли приїхала міліція - молодики, котрі вимагали гроші, зникли без сліду. У Подільському райуправлінні міліції кажуть - жодної бійки не було. А штовханину влаштували самі художники, які просто не поділили територію під Андріївською церквою.

  Юлія Шевчук, помічник начальника районного управління міліції у Подільському районі: "За свідченнями очевидців цієї події, бійки як такої не було. тобто не було рукоприкладства, була штовханина. ділили скажемо так, торгівельну територію. Це офіційна інформація, отримана від свідків".

  Чи дійсно молодики, котрі намагалися прогнати художника, належать до "Вуличного комітету Андріївського узвозу"  - телефоном питаємо в керівника організації Віктора Хаматова. Та той коментувати інцидент відмовляється.

  У міліції заявляють - людям, які побили художника Юрія Качкіна, ймовірно, не загрожує навіть штраф за обвинуваченнями у хуліганстві. Адже свідки факт побиття не зафіксували. Тим часом сам Юрій та ще зо два десятки художників й далі відмовляються платити за виставляння картин на узвозі. Кажуть, їх з митців хочуть перетворити на торговців. І зітхають - за іронією долі, інциндент на узвозі, стався саме в День художинка.

  Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Четверо відчайдухів на квадроциклах планують перетнути Україну з Півночі на Південь
  Наступний матеріал
  Ікону Вишгородської Божої Матері повернули на Київщину
  Теги: