Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Голова Федерації роботодавців розповів, яких новацій потребує Трудовий кодекс

  Читайте по-русски
  В Україні вже назріла необхідність оновлення Закону про працю, а також правил, яким будуть працювати профспілки

  Обов'язкова компенсація при звільненні, трудові договори для фрілансерів, декретну відпустку для обох батьків одночасно – все це новинки Трудового кодексу, які поки існують у вигляді проєкту закону.

  Як повідомив голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник в Україні вже назріла необхідність оновлення Закону про працю, а також правил, яким будуть працювати профспілки. Що стосується останніх, то вони стануть дійсно незалежними. Для них уряд обіцяє написати окремий закон.

  "Неможливо не реагувати на ці виклики. Неможливо працювати за старими правилами, не реагувати на те, що ключове засіб виробництва не верстат, а мізки, розум людини. Якщо ми на це не відреагуємо, ми будемо втрачати конкурентоспроможність, і наша економіка буде не рости", – заявив Олійник.

  Серед нововведень – до звичного безстрокового трудового договору додаються ще шість: терміновий, короткостроковий, сезонний, з не фіксованим робочим часом, учнівський і для фрілансу. Роботодавці повинні будуть завчасно попередити працівника про звільнення і виплачувати компенсацію – від двох до шести зарплат, залежно від стажу співробітника.

  Крім того голова комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту ветеранів Галина Третьякова заявила що новий проєкт Закону про працю захистить незахищених.

  "Цей законопроект спрямований на те, щоб вивести тих, хто не захищений зовсім, в зону, де буде захист", – заявила Третьякова.

  Обидва законопроєкти вже на розгляді в парламентському профільному комітеті.

  Зараз, за ​​даними Мінекономіки, з 28,5 млн українців працездатного віку легально працюють лише 12,8 млн. Як заохотити платити податки фрілансерів або нянь, в уряді поки не придумали. І визнають: один лише закон про працю не виведе трудові відносини з тіні. В цілому це завдання податкової реформи.

  Попередній матеріал
  Завдання екологічної інспекції – передбачати порушення, а не збирати гроші, "коли всі померли" – еколог
  Наступний матеріал
  В Україні посилили покарання за порушення пожежної безпеки – перелік штрафів
  Теги:
  Loading...