Володимир Федорін
Володимир Федорін Володимир Федорін

Фіскальні ініціативи "Слуги народу" вдарять по українському малому і середньому бізнесу – Федорін

  Читайте по-русски
  Також він зазначає, що "фіскальні ініціативи "Слуги народу", а конкретно – Данила Гетьманцева – груба політична і економічна помилка, яка веде до кризи довіри до президента і нової влади

  Верховна Рада в швидкими темпами розглядає кілька податкових законопроєктів, які призведуть до істотного погіршення підприємницького клімату, вдарять по українському малому і середньому бізнесу. Такої думки у своєму блозі на "НВ" притримується співзасновник Bendukidze Free Market Center Володимир Федорін.

  За його словами, це робиться під гаслами "детінізації", "виконання міжнародних зобов'язань України", і – хоча не озвучується вголос – необхідності провести непопулярні реформи, поки є підтримка в парламенті.

  Федорін пояснює, що результатом ухвалення закону буде посилення корупції, різке зростання невдоволення самозайнятих, додатковий відтік економічно активного населення за кордон і повна зупинка інвестиційної активності значної частини середнього бізнесу.

  "Україна, безумовно, потребує підвищення ефективності податкової системи. Різнобій ставок, нерівні умови конкуренції через неоподатковуваний тіньовий імпорт, привілейоване становище платників податків — олігархів — все це пригнічує інвестиційне середовище і є одним з ключових чинників нашої бідності. Податкова реформа, безумовно, передбачає й жорстке виконання нових, більш справедливих правил. Однак без кроків назустріч бізнесу, без зниження номінальних ставок всі суто фіскальні кроки будуть справедливо сприйматися українцями як тріумф бюрократії, порушення суспільного договору і обман довіри", – пише він.

  Також він зазначає, що "фіскальні ініціативи "Слуги народу", а конкретно – Данила Гетьманцева – груба політична і економічна помилка, яка веде до кризи довіри до президента і нової влади. А щоб почати швидко розвиватися, Україні потрібна радикальна стимулювальна реформа податкової системи, а не "торжество азаровщини, позбавлене будь-якої логіки, крім логіки хапка".

  Також експерт наводить висновки Союзу українських підприємців, за якими зазначені законопроєкти можуть призвести до трагічних наслідків для українського бізнесу. А Європейська бізнес асоціація нарахувала 13 підводних каменів законопроєкту №1210.

  "Експерти Асоціації висловлюють своє застереження щодо недоцільності прийняття законопроєкту в такому вигляді та у надзвичайно стислі строки, що пропонуються у зв'язку із невідкладним статусом законопроєкту. Асоціація повністю підтримує заяву прем'єр-міністра України про те, що податкова реформа має розпочатися навесні 2020 року, а зміни до податкового законодавства повинні вступити в силу з 2021 року", – цитує Федорін звернення ЄБА.

  Попередній матеріал
  Нові призначення у поліції: звільнили одразу трьох заступників Князєва
  Наступний матеріал
  Опубліковано перелік 10 країн з найжорсткішою цензурою
  Теги: