Залізна руда
Залізна руда Depositphotos

Експорт залізної руди припиниться, і вигода держави буде недовгою – фінансист про законопроєкт 1210

  Читайте по-русски
  Видобуток залізної руди – це вузький сегмент, який приносить в Україну експортну виручку, податок на прибуток і робочі місця

  Законопроєкт 1210, який передбачає збільшення рентної ставки на видобуток залізної руди, може привести до того, що експортувати руду стане невигідно – що спричинить зупинку підприємств. Про це розповіла фінансовий директор групи "Метінвест" Юлія Данкова, пише OBOZREVATEL.

  За словами Данкової, через прийняття законопроєкту, можливо, доведеться скорочувати виробництво, відповідно, і робочі місця. Зокрема, тільки один Кривий Ріг може втратити десятки тисяч робочих місць.

  "Це економічні бізнес-реалії. На наших підприємствах у Кривому Розі працює близько 20 тисяч осіб, тобто 60 тисяч осіб – разом із сім'ями. Якщо говорити про підрядні організації, які працюють і постачають продукцію та свої послуги для цих підприємств, то це ще вдвічі більше людей. Це не страшилка, це великий ризик, який органи влади не мають права не враховувати. Ми тут дуже прозорі і чесно інформуємо про це. На жаль, це може стати реальністю", – зазначила Данкова.

  За її словами, видобуток залізної руди – це вузький сегмент, але він приносить в Україну експортну виручку, податок на прибуток і робочі місця.

  "Це нововведення (законопроєкт 1210 – ред.) я, як представник галузі і економіст, не можу підтримати. Більше того, спираючись на висновки МВФ і міжнародних експертів, уряд декларував, що частка податків гірничих підприємств має становити 40% від його чистого прибутку. А в разі прийняття законопроєкту 1210 паритет, коли користувач надр отримує 60% економічної вигоди від видобутку, а держава – 40%, буде порушений: держава отримає більше 85%, а користувач не зможе фінансувати свої інвестпроєкти. При такому розкладі наступним кроком стане зупинка діяльності надрокористувачів, тобто вигода держави буде нетривалою", – додала Данкова.

  Як нагадує OBOZREVATEL, законопроект 1210 передбачає не лише підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14–25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується як базу для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів) зі вмістом Fe62–67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16–30%.

  Попередній матеріал
  Парламент дав "зелене світло" ДБР та НАБУ для прослуховування нардепів
  Наступний матеріал
  Попався на гарячому: в Києві трансплантолога спіймали на хабарі $20 тис. (оновлено)
  Теги: