Інвестиції
Інвестиції agravery.com

Експерти розповіли про основні ризики, що загрожують становленню України

  Читайте по-русски
  На їхню думку, для залучення інвестицій і розвитку економіки в Україні повинна бути зрозуміла, прозора і м'якша податкова система

  Експерти розповіли про ризики, які наразі загрожують становленню України. На їхню думку – це ескалація військових дій, корупція, відсутність справедливої системи правосуддя, а також високі податки та непрогнозованість фіскальної політики. Про це повідомляє "Уніан".

  Керівник економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін переконаний, що активізація військових дій призведе до заморожування всіх інвестиційних проектів і міграції людей, що чинитиме істотний негативний вплив на країну.

  "Війна, безумовно, один із важливих ризиків. Активізація бойових дій призведе до заморожування всіх інвестиційних проектів, відтоку капіталу, міграції людей", – сказав Амелін.

  На його думку, для залучення інвестицій і розвитку економіки в Україні повинна бути зрозуміла, прозора і м'якша податкова система.

  "В обов'язковому порядку повинні бути фіскальні стимули. Необхідно створювати вільні економічні зони. В українського бізнесу сьогодні немає переваг", – сказав експерт.

  "Тому я б запускав податок на виведений капітал, необхідна спрощена система оподаткування – м'якша і чесніша, що точно було б драйвером залучення в Україну інвестицій і створення тут виробництв", – додав він.

  За словами Амеліна, ініціативи уряду щодо посилення податкового тиску на бізнес призведуть до збільшення адміністративного навантаження, корупції та тінізації економіки, а права бізнесу скоротяться.

  Політолог та керівник Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко вважає, що за останні сім років Україна зуміла пристосуватися до життя в умовах війни, проте події на сході нашої країни продовжують впливати на економіку.

  "Війна впливає на економіку України з 2014 року. Найбільш сильно вона впливала у 2014–2015 роках, коли українська економіка падала на 7–8 відсотків. Зараз ми трохи пристосувалися", – сказав Фесенко.

  Він також переконаний, що для розвитку країни між бізнесом і урядом повинен бути знайдений баланс.

  "Безумовно, підвищення податків не сприятиме зростанню економіки. Мета цього законопроекту – не зростання економіки. Мета цього законопроекту банальна – додаткові кошти на соціальні потреби та затикання дірок у соціальній економічній сфері. Ці дірки виникли внаслідок економічної кризи, пандемії. Потрібно шукати баланс інтересів", – сказав Фесенко, додавши, що в Україні й зниження податків не гарантує зростання економіки.

  Попередній матеріал
  Зеленський відповів на слова Путіна про нібито "один народ"
  Наступний матеріал
  На думку Заходу, 2020 року Кабмін зійшов зі шляху реформ – експосол США в Україні
  Теги:
  Loading...