Профспілки
Профспілки obozrevatel.com

Експерти пояснили, як ефективно перезавантажити інститут профспілок в Україні

  Читайте по-русски
  За роки незалежності українські профспілки не мають жодних серйозних досягнень, вважає голова комітету ВР з питань соціальної політики

  Профспілки в Україні у нинішньому вигляді не виконують свою головну функцію – не захищають права найманих працівників, тому Україні потрібне не лише осучаснення трудового законодавства та перезавантаження інституту профспілок. Про це йдеться в статті видання OBOZREVATEL.

  За словами голови парламентського комітету з питань соціальної політики Галини Третьякової, за роки незалежності українські профспілки не мають жодних серйозних досягнень.

  "Профспілки не мали фундаментального успіху. Жодного. Приватизація пройшла без них, не приватизували вони і те саме "своє" майно, яким керували від імені держави. Вони відмовчувалися під час підписання дискримінаційних документів, скорочення трудових колективів, порушення прав громадян. Новий трудовий кодекс не продукували. Гармонізації соціального законодавства України з європейським не провели", – заявила Галина Третьякова.

  Вона додала: "Нового законодавства з приводу осучаснення профспілок не добилися. Як і перегляду прожиткового мінімуму і методології його розрахунку, збільшення зарплат, пенсій і їх мінімальних маркерів", – перерахувала провали профспілок Третьякова, побіжно згадавши також про відсутність зусиль по впровадженню прогресивної шкали ПДФО, ЄСВ та виведення з тіні більш ніж 600 млрд зарплат, що виплачуються сьогодні в Україні "у конвертах".

  У той же час, профспілки активно використовуються у політичних цілях, пише ЗМІ.

  "У перше десятиліття незалежної України вони активно впливали на виборчі процеси шляхом підтримки тих чи інших політичних сил. Безумовно ці відносини тривають і зараз", – упевнений громадський активіст Євген Ковальов.

  Він також зазначив, що віддане в розпорядження профспілок державне майно у більшості випадків використовується неефективно: "Профспілки користуються колосальними майновими комплексами спеціального призначення (санаторії тощо), розвиток яких зведено до нуля. Десятки кримінальних справ щодо передачі державного майна профспілок у власність третім приватним особам підтверджує процвітаючу корупцію в цій сфері", – резюмував Ковальов.

  Він додав: "Одночасно рівень безробіття і нівелювання прав працівників на високому рівні. Так чим займаються профспілки? Б'ються за владу і майно чи захищають права працівників і сприяють поліпшенню умов праці? Відповідь очевидна".

  При цьому, за словами Третьякової, за роки незалежності українці перерахували профспілкам близько 10 млрд доларів. Контроль за використанням цих грошей законодавством не передбачений, пише видання.  Як і контроль за витрачанням близько 4-5 млрд грн, які на профспілкові рахунки щороку перераховують роботодавці на проведення спортивних і культурних заходів, додають журналісти. 

  ЗМІ повідомляє, що саме небажанням профспілок втрачати свій вплив і кошти багато експертів і пояснюють їх різкий спротив оновленню трудового законодавства, це потягне за собою і оновлення інституту профспілок. Такий крок вже анонсувала пані Третьякова.

  "Профспілки потрібні і будуть. Але не такі як в СРСР, а такі, як в Європі. Потрібно перезавантажити профспілковий рух, вибудувати соціальний діалог на нових засадах, де для профспілок і громадянського суспільства будуть чесні правила гри. Потрібно модернізувати профспілкову архітектуру в країні. Почнемо з нуля, перезавантажимо. Але перед цим наведемо порядок", – заявила Третьякова.

  Попередній матеріал
  Рейтинг партій: "ЄС" після виборів виросла в півтора рази, у "Голосу" проблеми
  Наступний матеріал
  ЗМІ повідомили, що Росію усунули від Чемпіонату світу з футболу
  Теги:
  Loading...