Експерти: Аномальна погода березня не позначаться на ціні харчових продуктів

  Аномальна погода березня не позначаться на ціні харчових продуктів - прогнозують експерти.

  Натепер ціни на базовий продуктовий кошик - олію, хліб та борщовий набір коливаються у запланованих межах. Така ситуація протримається до осені. А от прогнозувати ціни нового врожаю ніхто не береться. Здорожчання можуть спричинити зовнішні фактори. Зокрема, инулорічна посуха у США та сильні зливи у Бразилії призвели до стрибка світових цін на харчі. Так, угору поповзла кукурудза - майже на третину. Наразі ж українцям боятися нічого. Рясні опади лише просочили ґрунт додатковою вологою. Тож цьогоріч хлібороби планують назбирати більше 50 мільйонів тонн зерна.

  Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру: "Нічого трагічного не відбувається просто у нас будуть не ранні строки сівби, а близьки до середніх. Ґрунт уже прогрітий до 5-8 градусів. Тобто це вже створилися умови для ранніх зернових, для картоплі це ще звичайно трошки холоднувато".

  Тарас Висоцький, експерт аграрних ринків: "Поточний маркетинговий рік, то впринципі у нас баланси сформовані  і якихось не середньостатистичних рухів по цінах не буде, а якщо говорити про вже наступний, то це треба починати з кінця травня, коли вже відсіємося". 

  Попередній матеріал
  Киян дістають мігрені, проблеми з тиском та мінливий настрій [відео]
  Наступний матеріал
  Від потужного снігопаду потерпає Польща [відео]
  Теги:
  Loading...