Економіка
Економіка focus.ua

Економіст розповів, чи варто українцям очікувати росту зарплат

  Читайте по-русски
  Нині країнська економіка входить у затяжну кризу, каже Пендзин

  Зростання реальної зарплати в Україні залежить від росту економіки держави, а вона зараз перебуває у глибокій кризі, повідомляє "Обозреватель" із посиланням на виконавчого директора громадської спілки "Економічний дискусійний клуб" Олега Пендзина.

  За його словами, нещодавно МВФ оприлюднив нову оцінку ймовірного падіння економіки в Україні. Згідно з якою, за тиждень вона впала з 7,2% до 8,5%. Щодо росту на наступний рік, то він оцінювався у 2,5%, а тепер цей показник опустився до 1,1%.

  Як зазначив економічний експерт, подальший прогноз теж може погіршуватися.

  "Рівень падіння української економіки безпосередньо залежить від того, наскільки ми швидко та легко вийдемо з карантину. А ми зараз бачимо стрімке зростання хворих на коронавірус, якщо цифри будуть погіршуватися, цілком можливо, що ми повернемося до жорсткого карантину. Тоді про українську економіку можна буде говорити лише в минулому часі", – каже Пендзин.

  Та й за кращого варіанту очікувати підйому не варто, бо українська економіка входить у затяжну кризу, вважає економіст.

  "Гарантовано до кінця цього року нічого не буде; якщо нам вдасться подолати захворюваність та ми спокійно вийдемо з карантину, то в ліпшому разі в січні наступного року в нас буде 1% росту. А це ж, по суті, нічого. Коли ми падаємо на 8%, а в наступному виросли на 1%, то це лише означає, що ми впали на 7% по відношенню до 2019 року", – пояснив Пендзин.

  Попередній матеріал
  Учені знайшли докази космічного походження життя на Землі
  Наступний матеріал
  Кабмін дозволив в'їзд іноземців в Україну, але є умова
  Теги:
  Loading...