Пенсійне посвідчення
Пенсійне посвідчення Слово і Діло

Другий рівень пенсійної системи лобіюється компаніями фінпослуг і є невиправданим в Україні – експерти

  Читайте по-русски
  Експерти вказують на негативний досвід країн Східної Європи з більш розвиненою економікою і досконалим правовим порядком

  Запровадження другого рівня пенсійної системи – загальнообов'язкових пенсійних накопичень – вигідно компаніям, що надають фінансові послуги, і невиправдано в нинішній економічній ситуації в Україні, відзначають експерти. Ексміністр соціальної політики Андрій Рева вважає, що в результаті введення накопичувальної системи, яка передбачає обов'язкове відрахування грошей в недержавні пенсійні фонди, люди нічого не отримають.

  "Замість того, щоб вирішувати проблеми нинішніх пенсіонерів, частину пенсійного ресурсу – 100 мільярдів гривень – заберуть в інтересах страхових компаній. У надії на те, що ця державна фінансова піраміда дасть їм прибуток через 20 років. Результат буде такий же, як в країнах Східної Європи, де ця система рухнула", – переконаний ексміністр.

  За словами Реви, впровадження другого рівня пенсійної системи є державною фінансовою пірамідою і лобіюється страховими компаніями, куди людей зобов'яжуть передавати частину своїх грошей в накопичення.

  "Те, що цей законопроект не можна приймати в такому вигляді, підтверджує негативний досвід країн Східної Європи з більш розвиненою економікою і досконалим правовим порядком, які згортають другий і третій рівні пенсійного накопичення ... А у нас представники колишнього страхового бізнесу лобіюють цю систему. Але вона не призведе до збільшення пенсій", – заявив Рева.

  Не підтримує впровадження в Україні накопичувальних пенсій в тому вигляді, який пропонується відповідним законопроєктом, і міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко. Про це він заявив під час засідання Федерації роботодавців України (ФРУ), наголосивши, що другий рівень пенсійної системи передбачає збільшення навантаження на фонд оплати праці.

  "Модифікувати (пенсійну систему) потрібно, але це не повинно бути за рахунок збільшення. Навпаки, треба зменшувати ці речі. Тому що, це йде наша позиція, яку ми обговорювали, якщо це йде не за рахунок збільшення. Реформувати систему треба, але однозначно ні в якому разі, щоб це не були якісь додаткові навантаження", – сказав Петрашко.

  Також зазначається, що крім податкового навантаження, яке в нинішніх умовах стане практично непідйомним для легальних роботодавців, гостро стоїть питання і інвестування акумульованих в недержавних пенсійних фондах коштів.

  За словами голови Федерації металургів Сергія Біленького, зараз навантаження на фонд оплати праці становить 41,5%, а на першому етапі воно збільшиться ще на 4%.

  "У грошах це буде близько 100 мільярдів гривень щорічно збиратися. З огляду на те, що у нас немає фондового ринку взагалі, як і куди ці кошти будуть інвестовані, невідомо ... Насправді це дві проблеми – збільшення і збереження цих коштів. Як їх захистити від інфляції, як компенсувати адміністративні витрати на управління цими коштами. Це потрібно заробляти не менше 15% річних в гривні. Це непросто", – зазначив Біленький в ході засідання ФРУ.

  Попередній матеріал
  У Китаї виявили штам свинячого грипу, що може спричинити нову пандемію
  Наступний матеріал
  У Києві низка будинків 1 липня буде без холодної води – перелік адрес
  Теги:
  Loading...