свині
свині depo.ua

У Китаї виявили штам свинячого грипу, що може спричинити нову пандемію

  Читайте по-русски
  Під загрозою зараження зараз 4,4% населення планети

  Китайські вчені виявили новий штам свинячого грипу, який може спричинити нову пандемію. Про це йдеться в науковій статті, опублікованій у журналі PNAS.

  Науковці дослідили новий штам свинячого грипу H1N1, який став причиною пандемії в 2009 році. З'ясувалося, що виявлений штам G4 маю високу контагіозність і може викликати серйозніші симптоми порівняно з іншими вірусами.

  Учені також з'ясували, що імунітет, отриманий людиною після перенесеного сезонного грипу, не забезпечує аналогічного захисту від G4.

  Новим видом вірусу вже заразився кожен десятий працівник свиноферм у Китаї. Наразі вчені знають, що вірус передається від тварин до людей, але доказів передачі G4 від людини до людини поки немає. Під загрозою зараження зараз перебуває 4,4% населення планети.

  Китайські вчені наголошують, що необхідно вжити невідкладних заходів та спостерігати за людьми, які працюють зі свинями. Науковці занепокоєні тим, що вірус може адаптуватися і почати передаватися між людьми. А це зі свого боку може збільшити ризик розвитку нової пандемії.

  Зараз світ бореться із пандемією COVID-19. Новим коронавірусом заразилися вже понад 10 мільйонів жителів планети, майже 509 тисяч померли. В Україні за час пандемії захворіло 44 334 особи, з них 19 115 одужали, летальних випадків – 1159.

  Попередній матеріал
  Трагедія на Позняках: родичі загиблих показали сертифікати, які їм видали на нове житло – фото
  Наступний матеріал
  Другий рівень пенсійної системи лобіюється компаніями фінпослуг і є невиправданим в Україні – експерти
  Loading...