До Ради внесено законопроект про визнання деяких організацій терористичними

  У Верховній Раді України зареєстрований урядовий законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів про визнання організацій терористичними.

  Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, законопроект був зареєстрований під №1840 у понеділок і вже переданий на розгляд керівництву парламенту. Суб'єктом права законодавчої ініціативи вказано Кабмін, ініціатором законопроекту - прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

  Так, у пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що в законодавстві України відсутня норма, за якою організацію можна визнати терористичною.

  Тому пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, визначивши, що справи про визнання організацій терористичними підсудні Вищому адміністративному суду України як суду першої інстанції і що постанови суду про визнання організації терористичною підлягають негайному виконанню.

  "Також, пропонується доповнити Кодекс новою статтею 1837 визначальною особливості провадження у справах за зверненням органів прокуратури про визнання організації терористичною", - наголошується в документі.

  Крім цього пропонується внести зміни до закону України "Про Службу безпеки України" пропонується доповнити новим пунктом, встановивши право СБУ в рамках проведення заходів по боротьбі з тероризмом ініціювати перед органами прокуратури питання про подачу позову до суду про визнання організації терористичною.

  Також, проектом закону пропонується доповнити закон України "Про боротьбу з тероризмом" новою статтею, положення якої будуть регулювати питання визнання організації терористичною.

  "Зокрема, передбачається внести зміни до пункту 1 частини першої статті 4 закону України" Про Раду національної безпеки і оборони України ", передбачивши, що в тому випадку, якщо терористична діяльність організації призвела до виникнення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України, така організація може бути визнана терористичною рішенням РНБО України ", - йдеться в пояснювальній записці.

  Попередній матеріал
  Повторне засідання Радбезу ООН щодо Маріуполя: НАЖИВО
  Наступний матеріал
  Радбез ООН просить Україну не обкладати податками гуманітарні операції на Донбасі

  На позачерговому засіданні ВР мають визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями - Пацкан

  ВР звернулась до світу з вимогою визнати "ДНР/ЛНР" російськими терористами

  Яценюк закликав усі світові організації визнати "ДНР/ЛНР" терористами

  Більшість фракцій Європарламенту не пропонують визнати "ДНР" та "ЛНР" терористами