До Києва приїхала всесвітньо відома виставка "Таємниці тіла"

  Частини людського тіла, збережені за допомогою силікону, - до Києва приїхала всесвітньо відома виставка "Таємниці тіла". Експонати - це справжні тіла людей, які заповідали себе після смерті науці. Усі охочі зможуть побачити експозицію протягом кількох місяців у НСК "Олімпійський". Організатори називають виставку пропагандою здорового способу життя.

  Вчора вони ходили, дихали, кохали. Сьогодні їх тіла та органи - експонати всесвітньо відомої виставки "Таємниці тіла", що відкриється цієї п`ятниці у Києві.

  Сидоренко, хірург: "Особливість цієї виставки в тому, що це дійсно люсдьке тіло. Це не пластик, це не муляж, це не глина, це дійсно людське тіло. Ми бачимо, як ми влаштовані, ми бачимо за рахунок чого ми рухаємось, за рахунок чого ми збергіаємо рівновагу".

  Кістки, м`язи, внутрішні органи - кожна з 9 галерей - 1 розділ підручника з анатомії. Всього на виставці - 135 експонатів. Всі вони створювалися у лабораторії у Китаї. Аби вберегти тіла від тління, проводять пластинізацію - обробку рідким силіконом. Після цього, стверджують експерти зовнішній вигляд тіла не змінюється і може зберігатися вічно.

  Сидоренко, хірург: "Ми з вами не вічні, ми тлінні. Це тіло - вічне".

  Організатори кажуть, у першу чергу хочуть познайомити людей з собою. А також - заохотити до здорового способу життя. Мовляв, побачити на власні очі результат шкідливих звичок куди ефективніше, аніж сто разів послухати. Щоправда, екскурсія обійдеться недешево - від 135 до 150 гривень. До того ж, організатори зізнаються - в Україну привезли лише частину колекції.

  Алевтина, організатор: "Каждый человек сможет сопоставить здоровые органы и повережденные, которые пренадлежали когда-то больным людям. Это тоже немаловажно. Наверняка, это мотивирует посетителей выбирать здоровый образ жизни".

  На виставці заборонено фотографувати, користуватися мобільними телефонами, вживати їжу та напої. У такий спосіб організатори намагаються забезпечити повагу до людей, чиї тіла та органи представлені в експозиції. Виставку же побачили понад 20 мільйонів відвідувачів в усьому світі. У нас відвідати її прагнуть навіть незрячі.

  Валерій Жерновський, організатор: "Мы ожидаем в первую очередь молодежь, которой это будет достаточно интересно. Во-вторых - ценителей искусства для которых это будет однозначно интересно. Часть , мы предполагаем, это будут школьники. Нам звонили, например, из общества слепых, которые хотели пройтись и чтобы им просто рассказали об этом".

  Унікальність колекції ще й в тому, що створити це в Україні принаймні найближчим часом - неможливо. Заповідати тіло науці можна, проте закону, який би регламентував подальші процедури з ним наразі немає. Водночас у світі до виставки ставляться неоднозначно. В кількох країнах вона була заборонена, а також нерідко супроводжувалася протестами.

  Євгенія Подобна, Сергій Клименко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Баскетбол на вантажопідйомниках влаштували для українських аграріїв
  Наступний матеріал
  Українські легкоатлети вимагають відставки президента ФЛАУ
  Теги: