Білочка
Білочка radon.com.ua

Для вирішення цілої маси проблем навколишнього середовища потрібно ввімкнути турборежим – Фірсов

  Читайте по-русски
  В. о. голови Держекоінспекції навів список ТОП-проблем для навколишнього середовища, вирішувати які потрібно негайно

  Весь світ зараз переживає непрості часи. І в Україні до проблем війни, корупції, зруйнованих інституцій, карантинного кризи додаються ще й проблеми навколишнього середовища - на цьому наголосив тимчасово виконуючий обов'язки голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов.

  "Масштабні пожежі, посуха, спад грунтових вод, пилові бурі, зміг у столиці – ці проблеми стають все більш відчутними для нас. Це вже не теоретичні наукові дослідження або прогнозування, це вже наша нова реальність. І, можливо, – тільки початок. Чи готові ми? І чи є якісь адекватні та ефективні рішення? Точної відповіді немає ні в кого, але це не привід нічого не робити. Навпаки, саме зараз варто починати пристосовуватися до нових умов", – зазначив Фірсов.

  Він навів список ТОП-проблем для навколишнього середовища, вирішувати які, за його словами, потрібно негайно, серед яких:

  • Прийняття закону про відходи. Цю проблему Фірсов відніс до категорії очевидних, "достатньо лише уважно дивитися у вікно під час поїздки куди-небудь". На його думку, закон повинен запустити ринок, щоб за сміття, як за ресурс, почали змагатися переробники.
  • Підвищення відповідальності за шкоду навколишньому середовищу. Недавнє підвищення штрафів за спалювання сухостою він вважає правильним кроком, але в той же час покарання за інші порушення залишаються низькими і не змінювалися десятиліттями.

  "І це лише частина проблем, які потребують вирішення", - додав чиновник.

  Також Єгор Фірсов звертає увагу і на оновлення методик нарахування збитків за забруднення навколишнього середовища, на оновлення і осучаснення лабораторій, адже вони є базою для захисту навколишнього природного середовища.

  Він обежден, що необхідно проводити перевірку підприємств, які мають справу з особливо шкідливими речовинами: тому що є певні види діяльності, які підлягають ліцензуванню і їх необхідно перевірити.

  За словами Єгора Фірсова, зараз варто включити турборежим, визначити ці проблеми як пріоритетні і невідкладні. Адже багато рішень вже підготовлені, варто лише їх впровадити і контролювати

  Попередній матеріал
  В Україну евакуювали ще майже 800 громадян
  Наступний матеріал
  У розвідці Південної Кореї кажуть, що з'ясували причини загадкового зникнення Кім Чен Ина
  Теги:
  Loading...