Держава не забезпечує ліками хворих на рак українців

  Хворі на рак українці не отримують ліків. Спеціальні препарати для лікування злоякісного захворювання крові - лімфоми - пацієнтам у інших країнах держава надає задарма. В Україні ж така терапія недоступна. В Міністерстві охорони здоров`я кажуть - через нестачу коштів препаратами здатні забезпечити лише п`яту частину хворих.

  Ця молода життєрадісна дівчина ще рік тому була у відчаї. Лікарі поставили Юлії діагноз - рак шлунку. Для лікування необхідно було вдатися або до операції, або ж - пройти курс хіміотерапії. Таке лікування ослаблює імунну систему людини, на відміну від безпечних таргетних препаратів.

  Юлія Божок, хворіла на рак: "Вы понимаете в чем плюс той терапии - она не убивает живые клетки. Она убивает только раковые клетки, которые надо убить".

  Утім, для таких українських онкохворих таргетна терапія поки що задорога, бо коштує сотні тисяч євро. Єдиний її замінник у вітчизняних лікарнях - хіміотерапія. Коштує теж недешево.

  Юлія Божок, хворіла на рак: "Вообще сколько взять - вот 8 химиотерапий я проходила, то одна химиотерапия обходилась около 20 тысяч. И каждый курс через две недели".

  У всьому світі такі витрати онкохворим покриває держава, кажуть в Асоціації, яка опікується хворими на лімфому - злоякісне захворювання крові. В Україні ж безкоштовні препарати отримує лише п`ята частина хворих.

  Валентина Ірчишина, голова Асоціації допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфозахворюваннями: "Человек приходит и начинает лечение, а так как лечение дорогостоящее - это не по средствам людям".

  Шість років тому організація взялася допомагати людям з діагнозом "лімфома". За цей час спонсорів, які б заплатили за дороге лікування, знайшли десяткам людей. Нині на обліку в Асоціації - півтори тисячі онкохворих. Утім, дати ліки усім - не в змозі, каже Валентина Ірчишина.

  Валентина Ірчишина, голова Асоціації допомоги інвалідам та пацієнтам з хронічними лімфозахворюваннями: "Асоциация не может помочь всем, и это жалко, что мы не можем помочь. Это физически невозможно".

  Утім, вихід є, каже пані Валентина. Це - проект Державної  програми з гематології, яка передбачає закупівлю сучасних безпечних ліків для хворих на лімфому. Його розробили спеціалісти МОЗ ще два роки тому. Утім, і досі не затвердили. Розробник програми, головний гематолог МОЗ каже - вона запрацює у кращому випадку за рік. А для того, щоби зараз хворі не відчували дефіциту препаратів фінансування має бути вдесятеро більше, ніж зараз.

  Василь Новак, головний гематолог МОЗ України (телефоном): "На гематологію потрібно було б дати не 69 мільйонів, а 690. А то й більше. І людям тоді б ми говорили, що можемо забезпечити всіх пацієнтів, які є в Україні. Є "Здоров`я 2020" - програма, розрахована на 2013-2020 роки. Так от, на вісім років потрібно 5 мільярдів, щоб забезпечити препаратами іменно високотехнологічними".

  Нині лікарі пишуть листи чиновникам із проханням профінансувати програму, утім досі відповіді не отримали. Тим часом, на конкретні дії від чиновників чекають 15 тисяч онкохворих. За підрахунками Національного інституту раку, щороку такий діагноз чують ще понад три тисячі людей.

  Ганна Рибалка, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Целовальнік: реконструкція Андріївського узвозу триватиме до 2015 року
  Наступний матеріал
  У КМДА оприлюднили розпорядження про вшанування пам’яті загиблих на ЧАЕС
  Теги: