Дедалі популярнішою у столиці стає програма зі стерилізації безпритульних тварин

  Дедалі популярнішою у столиці стає програма зі стерилізації безпритульних тварин. Цьогоріч таку операцію зробили більш як чотирьом тисячам київських чотирилапих. Це майже удвічі більше аніж торік.

  Катерина Бібик уже близько 20-ти років опікується безпритульними тваринами. Всю свою пенсію та додаткові заробітки жінка витрачає на собак. Нині їх у неї понад чотири десятки.

  Катерина Бібик, волонтер: "Кто-то любит кататься на лыжах, кто-то море, а я притянулася к животным. Я больше общаюсь с животными, чем с окружающим миром".

  Саме такі волонтери стають рушійною силою у боротьбі з розмноженням тварин - безхатченків. Ці люди самостійно відловлюють та реєструють собак. А після стерилізації продовжуть за ними доглядати та підгодовувати.

  Вадим Теплюк, заступник директора КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини": "Ситуація не змінилася, тобто тварини є на вулицях міста, але увага на те, щоб стерилізувати тварин пішла в позитивну сторону".

  Стерилізують безпритульних псів у столиці задарма. Щодня до Київської міської лікарні ветеринарної медицини привозять десятки тварин. А на підтримку міським лікарям до Києва приїхали медики закордонні. Майже півтори тисячі тварин прооперували своїм коштом міжнародні благодійні організації. Після того чотирилапих повертають назад на вулицю, попередньо зробивши їм татуювання у вусі та на животі.

  Юлія Незнайко, фельдшер: "В карточках волонтера, кто привозит собак, у нее посвидчення есть и там указан этот номер. У нас это все фиксируется, каждая собачка по цвету. С начала номер волонтерского, потом год - 12 и это значит, в каком году привита собачка".

  Щоб стерилізованих собак можна було побачити здалеку, їм одягають червоні нашийники. Однак, навіть такі помітки не завжди рятують безхатченків від агресії людей. Дві сестрички Лапа та Найда нині лікуються від кульових поранень. Нещодавно у них стріляли догхантери.

  Однак ветеринари наголошують - стерилізовані тварини є безпечними для людей. Вони привиті від сказу та перебувають під наглядом волонтерів. А от надто агресивних собак на вулицю не випустять. Після стерилізації їх відправляють до притулку.

  Інна Макаріна, директор КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини": "Жители города, которые видят собаку с крассным ошейникоми зелеными цифрами в ушках, они должны понимать, что эта собака находиться под опекой волонтера. Эта собака контактирует с человеком уже, потому что это волонтер, который каждый день ее кормит, следит за ее здоровьем".

  Стерилізація тварин-безхатченків відбуватиметься і надалі. Лише у міській ветеринарній клініці до кінця року планують прооперувати шість тисяч чотирилапих. Найщасливіші з них можуть навіть потрапити в сім"ї. Забрати собаку чи кота із клініки додому можна задарма.

  Ольга Сас-Тарасова, Олексій Іванченков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Частина столичних депутатів відмовилися від походу на фінальний матч футбольного чемпіонату
  Наступний матеріал
  Дитячний будинок сімейного типу відкрили у селі Червона Мотилівка
  Теги: