Частина столичних депутатів відмовилися від походу на фінальний матч футбольного чемпіонату

  Квитки на Євро з молотка. Частина столичних депутатів відмовилися від походу на фінальний матч футбольного чемпіонату. 120 депутатів Київради та окремі чиновники КМДА отримали безкоштовні квитки на матч групового етапу Євро-2012 між збірними України та Швеції, а також на фінал чемпіонату Європи. На це з міського бюджету виділили 540 тисяч гривень.

  У неї в руках мрія кожного затятого футбольного фана - квитки на фінал Євро-2012. Одна з організаторів благодійного аукціону Людмила Байло розповідає ідея закликати депутатів здати дармові квитки виникла, щойно дізналася - 200 мільйонів для дитячої лікарні "Охматдит" уряд передав на підготовку до Євро.

  Байло Людмила, голова секретаріату Спілки "Українська громада Києва": "Коли з`явилася інформація. що 540 тисяч з міського бюджету виділили на закупівлю цих квиточків для того щоб безкоштовно їх віддати. Кожен по 600 євро. Ми їх ще тоді закликали із заявою, що депутати - ну здайте свої квиточки. Це не ті люди, які не можуть дозволити собі купити їх".

  На письмовий заклик відмовитися від футболу - київські депутати відгукувалися неохоче. Одні казали - квиток вже подарували друзям, інші - розлучатися з ним самі не захотіли.

  Байло Людмила: "По різному реагували. Деякі думали. Не передзвонювали. Деяким я передзвонювала вчора сьогодні що ж вони надумали. Говорили що ми не в Києві на жаль. Представника прислати не можемо".

  Екс-заступник мера Києва Леоніда Черновецького Алла Шлапак принесла на аукціон один квиток за 600 євро. Каже - про такий подарунок не просила.

  Алла Шлапак: "Депутатів не питали хочуть вони квиток чи не хочуть. Всім роздали і все. Буду зі своїм сином дивится по телевізору".

  Разом з пані Аллою  не підуть на "Олімпійський" і директор "Київпастрансу" Микола Ламбуцький, очільник Голосіївської райадміністрації Олександр Незнал та ще кілька депутатів. Їхні квитки - виставили на аукціон.

  З молотка і майже удвічі дорожче купують - ті, хто на сайті УЄФА не встиг.

  Покупець: "Захотів зробити благодійність і сходити на футбол, а тоді не получилось просто. Не встигли?"

  Деякі зізнаються - квитки, що в Київраді роздавали по два і задарма - вже в чужих руках.

  Ігор Баленко, депутат Київради: "Я не дивився які місця. Я не розумію, які місця там на футболі. Подарував гарному своєму другу, який не зміг купити квитки".

  Натомість в "Охматдит" перерахував гроші. Загалом зі 120 депутатів  Київради на благодійну акцію відгукнулися лише десятеро. Проігнорувала аукціон і секретар Київради Галина Герега, яка торік задекларувала свої статки в 7 мільйонів гривень. Її помічники пояснюють з квитком пані Герега хоч і не розлучилася, утім дітям з "Охматдиту" все ж допомагає.

  Помічниця Гереги: "Вона не взяла участь, вона просто захотіла перерахувати гроші на лікарню і ми вже домовляємося з лікарнею. Ми або сьогодні, або завтра це зробимо".

  Іще один київський мільйонері колишній "кличківець" Дмитро Андрієвський подібні благодінй аукціони назвав "політичним перфомансом". А дармові квитки, каже, - проігнорував.

  Дмитро Андрієвський, депутат Київради: "Я безкоштовними пільгами і послугами як депутат не користуюся. Це моя принципова позиція. Тому я отримав квиточки - гроші перерахував".

  Відтак з молотка купили лише чотири квитки, від яких відмовилися депутати. 2 з них - пішли вдвічі дорожче за номінальну вартість - по 1200 євро. Організатори аукціону гроші обіцяють передати на  купівлю обладнання в "Охматдит". Щоправда, на що вистачить цих коштів - самі медики ще не порахували.

  Леся Войтко, лікар-офтальмолог УДЦ дитячої офтальмології та мікрохірургії ока ДСЛ "Охматдит": "Це будуть різні відділення, в том числі і дитяої офтальмології. Дуже важко говорити, що можемо купити. Бо ми не знаємо - яка сума у нас буде".

  Ганна Рибалка, Іван Вірченко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Українських перукарів оцінили на світовому рівні [відео]
  Наступний матеріал
  Дедалі популярнішою у столиці стає програма зі стерилізації безпритульних тварин
  Теги: