Дитячний будинок сімейного типу відкрили у селі Червона Мотилівка

  Дитячний будинок сімейного типу відкрили у селі Червона Мотилівка неподалік Фастова. У ньому проживатиме сім`я Бондаренків, яка взяла на виховання 10 сиріт.

  Десятеро діток отримали і нових батьків, і новий дім. Семеро хлопчиків і троє дівчаток відтепер виховуватимуться у сім`ї Миколи та Ольги Бондаренків. Серед них і 12-річний Валентин. Хлопець радіє - новому етапу життя. Та задоволений від того, що до нових батьків перейшов не один.

  Валентин Мусаткін: "У мене є рідна сестра. Її звати Люда".

  Бондаренки є батьками двох власних дітей. А кілька місяців тому ще й стали бабусею і дідусем. Та попри це, подружжя давно думало про дитячий будинок сімейного типу. Микола Іванович працював у реабілітаційному центрі для сиріт 9 років. І весь цей час його не залишала думка про збільшення сім`ї.

  Микола Бондаренко: "Дивлячись на життя дітей у закладі,Все таки який би не був інтернат хороший, добрий, теплий, усе. Але діти потребують батка й матері, діти потребують сім`ї. І саме це мене спонукало на осб такий крок".

  Ремонт будинку, меблі та техніку сім`ї Бондаренків забезпечують спонсори та меценати. Грішми підтримує  держава.

  Анатолій Присяжнюк, голова КОДА: "Кожен місяць виділяється з держави кошти. Це майже 2 тисячі 200 гривень, для того, щоби дитина, як кажуть почувала себе нормально і відкривається рахунок. І йде доплата батькам".

  Будинок сімейного типу у селі Червона Мотилівка став уже 45-м на Київщині. У процесі будівництва ще два десятки осель для сімей із прийомними дітьми. До кінця року їх планують здати в експлуатацію.

  Юрій Павленко, уповноважений Презилента з питань усиновлення дітей: "Київська область демонструє найкраще виконання завдань по реалізації права кожної дитини-сироти на виховання у сім`ї. От одна цифра для порівння за 5 місяців 2011-го року у дитячі будинки сімейного типу було влаштовано 11 дітей. За 5 місяців 2012-го - 101 дитина знайшла маму і тата".

  До кінця цього року майже півтисячі безбатченків Київщини будуть влаштовані у будинки сімейного типу або ж отримають опікунів. У обласній адміністрації запевняють, за п`ять років на Київщині кожна осиротіла дитина - матиме нову сім`ю.

  Максим Петраков, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Дедалі популярнішою у столиці стає програма зі стерилізації безпритульних тварин
  Наступний матеріал
  Телефонних терористів відправлятимуть за ґрати
  Теги: