Держекоінспекція
Держекоінспекція argumentua.com

Чому звільнили в. о. голови Держекоінспекції Єгора Фірсова – пояснення експерта

  Читайте по-русски
  Співголова Фонду енергетичних стратегій, який об'єднує експертів у сфері видобутку, виробництва, переробки і збуту енергоносіїв, розповів про політичну кар'єру Фірсова та чому того позбавили мандату

  Після звільнення з посади в. о. голови Державної екологічної інспекції Єгор Фірсов дав в інтерв'ю "Українській правді", про які згадує у своєму блозі співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич.

  Експерт нагадує ситуацію, коли народного депутата Єгора Фірсова позбавити мандата.

  "Фірсов тоді заявив, ніби його позбавили мандата за беззавітну боротьбу з корупцією. Але справа не в цьому", – пише автор у своєму блозі.

  Марунич посилається на ст. 81, п. 6 Конституції України, згідно з якою повноваження народного депутата припиняються достроково у разі виходу народного депутата зі складу фракції.

  "Чесно кажучи, можна було вчинити по совісті. Не згоден ти з політикою партії? Пишеш заяву, кладеш мандат на стіл – і вільному воля. Але Фірсов вирішиви, що якщо хочеться, то можна виходити зі складу фракції. Таке враження, що деякі люди вирішили, ніби Конституція на них не поширюється", – зазначив співголова Фонду енергетичних стратегій.

  Також у своєму блозі він звернув увагу, що на початку політичної біографії Фірсов не задекларував дохід за 2011 рік. Тут Марунич посилається на інформацію на сайті "ЧЕСНО".

  "І Конституція нам не указ? І закон не писаний? До речі, у людини дуже цікава біографія", – пише він, додаючи, що Фірсов був в "Нашій Україні" Ющенка, партії "Єдиний центр" Балоги, "Удар" Кличка, БПП і безпартійним.

  А ще, пише Марунич, Фірсов співпрацював з суспільно-політичним рухом "Справедливість" Валентина Наливайченка, був головою своєї партії "Альтернатива", членом "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка.

  "Цікаво, що в червні 2018 року Фірсов в ефірі "ЗІК" закликав молоді партії висунути свого єдиного кандидата... Ляп мовою, ляп. А через пару місяців той самий Фірсов записався в команду такого "молодого кандидата" – Анатолія Гриценка … 1957 року народження. Дуже послідовно, нічого сказати", – підкреслив співголова Фонду енергетичних стратегій.

  Також Марунич згадав розповідь Фірсова про те, як той будучи в. о. голови Держекологінспекції двічі приходив із перевіркою на ММК ім. Ілліча в Маріуполі.

  "Як людина, що працювала в державних органах і знає порядок їх роботи, запитаю – а як це, двічі перевіряти одне підприємство? Це взагалі законно?", – висловив обурення Марунич.

  За словами Марунича, він зателефонував знайомим в Держекологінспекцію, і колишні підлеглі Фірсова нібито розповіли йому, що "високий посадовець з Державної екологічної інспекції прийшов на ММК і зажадав заплатити штраф готівкою чи не на прохідній ММК ім. Ілліча".

  "Що стосується ММК, то після того, як Держекологінспекція, нарешті, провела другу перевірку за всім вимогам закону, то "Метінвест" визнав порушення та сплатив штраф – але не готівкою в руки Фірсову, а в бюджет України", – зазначив співголова Фонду енергетичних стратегій.

  Також, прочитавши інтерв'ю Фірсова на "УП", експерт згадав про лісові пожежі в зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної електростанції і Київ, який побив усі рекорди по забрудненню повітря.

  "Просто нагадаю, що згідно з постановою "Про Державну екологічну інспекцію", саме це відомство відповідає за охорону земель, екологічну та радіаційну безпеку, охорону та захист лісів, охорону атмосферного повітря та багато іншого", – резюмував Марунич.

  Попередній матеріал
  Джапарова стала першим заступником голови МЗС – подробиці
  Наступний матеріал
  У половині випадків хворих на COVID-19 в Україні не вдалося встановити джерело інфікування
  Теги:
  Loading...