Пожежа
Пожежа Facebook / ДСНС

Чому лісові пожежі в Чорнобилі не стали поштовхом до протестів – політолог

  Читайте по-русски
  Морально-психологічна дилема з приводу питань екології, як правило, виникає лише за певних обставин, каже Віргінський

  Пожежі в Чорнобильській зоні та інших регіонах України навесні 2020 року залишилися поза увагою екоактивістів, адже більшість населення переймається матеріальними проблемами, а не "високими матеріями", вважає політолог Андрій Віргінський. До того ж, додає він, екологічні протести не фінансувалися. Про таке повідомляє "24 канал".

  "В Україні матеріальні проблеми стосуються мінімум 60% громадян. Тому високі матерії – глобальне потепління, зміна клімату, озонові діри – проходять повз них. Зокрема, у випадку лісових пожеж у Чорнобильській зоні грошей на протести ніхто не виділяв. Відповідно ніхто не виходив на акції. Хоча з глобальної точки зору проблема таких пожеж може об’єднати кілька областей. Ліси – легені України. Тому є дуже важливі питання санітарної вирубки лісу, укріплення ґрунту, протипожежних заходів", – коментує він.

  В Україні популярності набирає "професійна діяльність на оплачуваній основі – активіст з усіх питань", каже Віргінський. Це категорія людей, які за плату готові до участі в акціях щодо приватизації землі, розмитнення євроблях, екології та інших, пояснює політолог.

  "В українців немає морально-психологічної дилеми з приводу питань екології. Вона з’являється тоді, коли є фінансова зацікавленість. І в цей момент активіст стає найманим працівником. Йому визначають конкретний вектор роботи: забрудненість водойми, повітря, зелена енергетика... І вперед!", – зазначає він.

  І додає, що в той же час тема охорони довкілля часто стає інструментом для вирішення політичних питань або джерелом збагачення.

  Попередній матеріал
  Ґвалтування жінки в Кагарлику: насилля у відділку поліції було систематичним
  Наступний матеріал
  Скасування пробного ЗНО: як повернути заплачені гроші
  Теги:
  Loading...