Киянка Олена Василівна щодня працює з великою кількістю людей. Каже, щороку готує організм до боротьби з грипом. Вакцинуватися відмовляється, надає перевагу народним методам.
Олена, киянка: "Я щепленню не довіряю. Я народными средставми - лимон, малина, калина, чеснок, и себя и ребенка. Считаю, что лучше больше витамина С, морсы".
Як і торік, охочих вакцинуватися в столиці небагато. Хоча пункти, де можна зробити щеплення, є у всіх районах міста.
Віталій Мохорєв, начальник ГУ охорони здоров`я КМДА: "На сьогодні по місту Києву десь близько 8 з половиною тисяч. Звичайно це невелика цифра. Для того, щоб створити такий колективний імунітет, необхідно десь близько 20% населення щоб пройшли імунізацію".
Лікарі натомість заспокоюють: попри чутки, хворих на грип замало, аби говорити про епідемію. У деяких амбулаторіях грипу й не бачили.
Олена Шевченко, лікар: "Каждый день человек 10-15 обращается. Пока острая распираторная вирусная инфекция, истинного гриппа мы еще не видели. Ну, тем, кто заболели, иммунизация уже противопоказана".
Тим часом, чиновники запевняють - кількість заховрювань на грип у столиці нині втричі менша за епідеміологічний поріг. Якщо ж лихо не мине - запевняють: Київ до епідемії готовий.
Олександр Попов, голова КМДА: "Маємо надію, і показники це підтверджують, що в Києві, як і в минулому році, може епідемії не бути. Вся підготовка до можливої епідемії - вона в Києві проведена, і Київ готовий прийняти будь-які виклики".
Однак, попри оптимістичні прогнози лікарі радять таки подбати про імунітет - насамперед, зробити щеплення та вжити традиційних народних засобів.
Євгенія Подобна, Олексій Іванченков, 5 канал.