Активісти намагаються зупинити забудову на місці палацу князя Володимира

    Цілодобове чергування у Десятинному провулку - на місці фундаменту старовинного палацу князя Володимира - оголосили громадські активісти та представники опозиційних сил. Вдень їм вдалося зламати паркан і зайти на будмайданчик. Там мітингарі розгорнули два намети. Таким чином збираються не дозволити забудовникам пустити в хід кран та іншу техніку. Протести проти планів Київського патріархату звести господарські приміщення на підмурках княжого палацу почалися торік, на початку листопада. Відтоді на Десятинному знесли два будинки-пам`ятки.

    Ігор Луценко, громадський активіст (стукає по паркану): "Ми кличемо вас, щоб вручити припис про припинення будівельних робіт. Більше того, ми будемо вимагати його виконання. З сьогоднішнього дня ми будемо тут цілодобово".

    За парканом - будівельники, перед ним - активісти. Побачили кран і прийшли до людей у касках із приписом від мерії. За ним - будувати тут не можна.

    Таким гостям по інший бік паркану не раді - не впускають. Один із активістів та кілька невідомих перелазять через огорожу.

    Усередині - уламки будматеріалів, розриття і техніка. Відповідальний за будівництво каже - тут не те, що не будують, а навіть археологічні розкопки не проводять. Кран привезли задля блага мешканців.

    Сергій Зуєв, інженер з технічного нагляду за будівництвом: "Зараз ставиться укріплювальний кран, вдоль дома номер 7, щоб можна було розкопки взять, і укріплюється. Археологічні роботи поки не ведуться. Зараз ведуть роботи по усиленню будівель, щоб вони не поїхали".

    Марина Соловйова, юрист: "Є дозвіл Мінкультури на археологічні дослідження. Сказано, що єдиний прилад - це металодетектор".

    Натомість, забудовники мають свої документи.

    Сергій Зуєв, інженер з технічного нагляду за будівництвом: "Будівництво комплекса будівель адміністративно-господарського призначення з житловмии приміщеннями службового призначення. Все тут є, рєбята!"

    Представники Київського патріархату, на чиє замовлення і зводитимуть комплекс, на будмайданику не з`явилися. Телефоном 5 каналу заявили - будівельники працюють законно.

    Мітингарі разом з представниками опозиційних партій на Десятинному провулку встановили 2 намети і оголосили цілодобове чергування. Біля підмурків княжого палацу Володимира чекатимуть втручання феміди - 21 січня Окружний адмінсуд Києва може призупинити будівельні роботи.

    Ганна Рибалка, Максим Петраков, 5 канал.

    Попередній матеріал
    Чиновники закликають киян вакцинуватись від грипу
    Наступний матеріал
    Голова УПЦ МП пообіцяв нічого не будувати на фундаменті Десятинної церкви
    Теги:
    Loading...