Муса Магомедов
Муса Магомедов Facebook / Муса Магомедов

Через законопроєкт №1210 державний бюджет недоотримає понад 2 млрд грн – нардеп

  Читайте по-русски
  Рентні платежі для українських компаній можуть стати у 10 раз вищими, ніж для їхніх прямих російських конкурентів

  Непродумані податкові зміни у законопроєкті №1210, зокрема, із запланованим підвищенням ренти на залізну руду і газ, спровокують скорочення виробництва і експорту продукції металургійної галузі на 70%. А державний бюджет при цьому недоотримає понад 2 млрд грн. Таку думку висловив народний депутат Муса Магомедов, передає OBOZREVATEL.

  "Зміни самої ставки рентного платежу і одночасне розширення бази оподаткування може призвести до того, що продукт під назвою руда, концентрат, агломерат, окатиші, який експортується на далеке зарубіжжя, буде абсолютно неконкурентоспроможним. Те, що пропонується зараз, створить ситуацію, за якої рентні платежі для українських компаній будуть у 10 раз вищими, ніж для їхніх прямих конкурентів російських: $2,5 і $25. Про що це говорить? Про те, що собівартість може виявитися вищою за ціну реалізації і Україні доведеться піти з ринків, на яких збувається велика кількість продукції", – пояснив Магомедов.

  Нардеп розкритикував поспіх, з яким Верховна Рада має намір ухвалити законопроєкт у 430 аркушів порівняльних таблиць, і який стосується дуже багатьох питань з оподаткування. Він висловив надію, що очільник парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев дотримається слова і перед другим читанням у законопроєкті №1210 будуть враховані зауваження, які допоможуть досягти компромісу між інтересами держави і бізнесу.

  "Якщо ж цієї обіцянки дотримано не буде, це погано позначиться і на бізнесі, і на державі. Тому що зниження обсягів виробництва і експорту приблизно на 70% – це те, про що говорять аналітики – призведе до зменшення надходжень до бюджету десь на 2 з гаком мільярди. Тобто те, що робиться задля збільшення надходжень, призведе до кардинально протилежного результату. Саме тому дуже важливо знайти правильний баланс між інтересами держави та інтересами бізнесу", – резюмував Магомедов.

   

  Попередній матеріал
  НАЗК розкриє інформацію про майновий стан військових прокурорів – офіційно
  Наступний матеріал
  Стати зіркою, не виходячи з метро: безпритульна із США підкорює оперним співом – відео
  Теги: