Залізна руда
Залізна руда Depositphotos

Через підвищення рентної плати на видобуток руди закриється третина вітчизняного виробництва – експерти

  Читайте по-русски
  У разі прийняття законопроекту № 1210 і без того важка економічна ситуація на ГЗК "Суха балка" посилиться, підприємство опиниться на межі зупинки

  Таку думку висловив голова незалежної профспілки підприємства Сергій Барабащук в статті 112.ua "Тютюнники, ГЗК і навіть Rozetka: Найбільші компанії України можуть закритися через податкові ініціативи" "зеленої" влади.

  "Якщо законопроект №1210 буде прийнятий, ситуація погіршиться, підприємство опиниться на межі зупинки, а 2,5 тис. співробітників будуть змушені шукати роботу", – сказав він, підкресливши, що для Кривого Рогу підприємства ГМК є містоутворюючими.

  У зв'язку з важкою економічною ситуацією на ГЗК "Суха балка" керівництво змушене перевести апарат управління на триденний режим роботи з 1 грудня, розповів Барабащук. На початку жовтня був зупинений Дніпровський металургійний завод ім. Петровського ( "Петрівка"). Рудник "Суха балка" в січні-вересні 2019 року скоротив виробництво товарної залізної руди на 1,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2018 року – до 2,015 млн т. У 2018 році рудник зміг наростити обсяги виробництва на 8,4%.

  Експерти прогнозують, що через підвищення рентної плати закриється третина вітчизняного виробництва. Крім того, Україна втратить 70% експорту руди і, як наслідок, близько 30% всіх валютних надходжень. Залізнична галузь в цьому випадку може втратити 40% обсягів вантажоперевезення. Зростання вартості видобутку залізної руди в Україні призведе до зростання трудової міграції, підкреслюють експерти. Згідно з дослідженням одного з представників четвірки світових аудиторів – PWC, податкові ініціативи, закладені в законопроектах № 1210 і № 1210-1, зроблять видобуток руди в Україні в 9 разів дорожче, ніж в Росії.

  Про загрозу зупинки залізорудної шахти ім. Артема, в разі підвищення ренти на видобуток залізної руди згідно із законопроектом №1210, заявив металургійний комбінат "АрселорМіттал Кривий Ріг". На шахті працюють понад тисячу осіб. Про необхідність переглядати на 2020 рік бюджети і плани модернізації, ефективного управління персоналом заявив гендиректор Інгулецького ГЗК Олександр Герасимчук.

  У зв'язку з непродуманими податковими ініціативами закрилася і тютюнова фабрика в Україні однією з найбільших тютюнових компаній British American Tobaсco (ВАТ). З цієї ж причини про намір переглянути роботу своїх потужностей в країні повідомили в "Філіп Морріс Україна".

  Попередній матеріал
  За часи президентства Порошенка Україна зросла в рейтингу Doing Business на 48 позицій
  Наступний матеріал
  На Рівненщині автобус "Київ – Варшава" зіткнувся з вантажівкою – є загиблий
  Теги:
  Loading...