www.gazeta.lviv.ua

Через монополізацію Коломойським перевалювання нафтопродуктів споживачі платять значно дорожче

  Читайте по-русски
  Крім того, попри те що 43% акцій в одному з двох уцілілих в Україні НПЗ (Кременчуцькому) належать державі, Коломойський буквально вичавив державного акціонера з підприємства

  Група "Приват" олігарха Ігоря Коломойського монополізувала напрямок перевалювання нафтопродуктів в Україні, через що вони виходять для споживача дорожче. Про це пише 112.ua.

  "Варто більш уважно придивитися до історії з обкладанням митом трубопровідних поставок дизеля в Україну (після їх запровадження було зупинено нафтопродуктопровід "Прикарпатзахідтранс", який забезпечував постачання до 40% обсягів споживання дизпалива, - ред.). З одного боку, це добре, що частина прямих поставок російських нафтопродуктів на українському ринку зменшилася, а з іншого - всі нафтопродукти, які ввозять до України морем (виходять для споживача значно дорожче, - ред.), заходять виключно через перевалки, підконтрольні Коломойському. Це величезні надприбутки", - сказав 112.ua на правах анонімності один із чиновників попереднього уряду.

  Крім того, попри те що 43% акцій в одному з двох уцілілих в Україні НПЗ (Кременчуцькому) належать державі, Коломойський буквально вичавив державного акціонера з підприємства. Як і в "Укрнафті", інвестиції в підприємство на нулі, у зв'язку з чим завод вже втратив майже 70% потужностей. Третину завантажено наполовину. Ефективність виробництва на підприємстві й далі падає. У 2018 році "Приват" намагався врятувати ситуацію, продавивши запровадження мит і квот, які допомогли б заводу штучно покращити становище і наростити свою частку в умовах дефіциту, який виник би неминуче. Варто зазначити, що тоді це практично вдалося зробити. Рішення було скасовано лише у зв'язку з масовими протестами з боку громадськості.

  Попередній матеріал
  У Білій Церкві чоловік викрав 8 поросят, а ще виніс двері та вікна з підприємства
  Наступний матеріал
  Депутат Беленюк їде на Чемпіонат світу з боротьби у складі збірної
  Теги: