Битва за приміщення в середмісті Києва

  Битва за приміщення в середмісті Києва. Два культурних заклади національного рівня - Музей російського мистецтва та реставраційний центр України - пов`язли в судах. Музейники хочуть забрати приміщення, в якому працюють реставратори. Кажуть - потрібні нові виставкові зали. Господарі ж приміщення хапаються за голову - йти їм нема куди. На чиєму боці правда - з`ясовувала Ганна Рибалка.

  Художник-реставратор Людмила Когут показує одне з найбільших полотен, яке повертатиме до життя вже найближчим часом. Ікону Богородиці "Усім скорботним радість" привезли до реставраційного центру з Кіровоградського музею. Але відновлювати її пані Людмила ще не почала. Ікону нема куди покласти.

  Людмила Когут, художник-реставратор: "Ну от закінчать мої колеги-товариші будуть завершувати роботу з цими маленькими іконами, я потім покладу велику".

  Художники, чиї руки щодня дають життя десяткам шедеврів мистецтва, нарікають - у майстерні затісно. Процес реставрації вимагає поетапної роботи з полотном у різних кімнатах. Поки що тісняться в одному приміщенні, однак зовсім скоро і його можуть втратити, каже директор центру.

  Світлана Стрельникова, генеральний директор, Національного науково-дослідного реставраційного центру: "Йде тяганина судова. Київський музей подав про відселення реставраційного центру з приміщення на Терещенківській, 9б і 9в".

  Суд уже не за горами - 11 квітня феміда винесе своє рішення. Виселяти реставраторів чи ні.

  Юрій Вакуленко, директор Національного музею мистецтва: "Ситуація абсолютно тупикова".

  У Національному музеї російського мистецтва пояснюють - забирають своє. Адже реставраційний центр тут лише на правах орендаря. Директор музею запевняє - пропонував реставраторам кілька альтернативних приміщень. Відмовляються.

  Юрій Вакуленко, директор Національного музею мистецтва: "Конечно никто не собираются выкидывать их на улицу, как они об этом кричат. Реставрационная организация не обязательно должна располагатся в памятнике архитектуры в центре города".

  Для продовження роботи реставраторам потрібне нове приміщення. Ідеальне, кажуть, - "Мистецький арсенал". Та туди реставраційний центр навряд чи пустять, кажуть у Комісії Київради з питань культури. Бо перетворювати просторі виставкові зали в майстерні не хочуть.  

  Олександр Бригинець, голова постійної комісії Київради з питань культури: "Я бачу один зі способів переселення реставраційного центру в лавру. Тому що ми говорили про те, що з Лаври будуть виселені заклади культури, які мають стосування до духовності. і там є навчальні заклади, і комерційні структури ... Якщо ці заклади виселети звідси - звільняється ціла система приміщень".

  Чи піде на такий крок мерія, на балансі якої нині музей російського мистецтва - невідомо. Тим часом у музейників уже напоготові проект реконструкції приміщення. Будівлі реєстраційного центру хочуть знести. Натомість збудувати 6-тьповерхів  виставкових залів.

  Ганна Рибалка, Олександр Зименко та Юрій Підлісевич, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Судовий позов до Київради готують столичні підприємці
  Наступний матеріал
  Всесвітній День поезії відзначають сьогодні в світі
  Теги: